Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 01 czerwca 2023 napisz DONOS@

Ostatni kawałek białostockiej S8

GDDKiA w Białymstoku podpisała we wtorek umowę na przebudowę do parametrów drogi ekspresowej odcinka „ósemki” pomiędzy granicą województwa podlaskiego a obwodnicą Ostrowi Mazowieckiej. To ostatni brakujący kawałek białostockiej S8. 9,4 km drogi ekspresowej i około 24 kilometry dróg serwisowych za niemal 250 milionów złotych zbudować ma firma POLAQUA.

Zgodnie z umową na realizację inwestycji POLAQUA będzie miała 22 miesiące (bez okresów zimowych), co oznacza, że musi ten odcinek ekspresówki musi zostać oddany w III kwartale 2018 roku.  Na tym odcinku drogi S8 – podobnie jak na całym w kierunku Białegostoku - nawierzchnia będzie wykonana w technologii asfaltowej. Pozostałe brakujace dziś jeszce fargmenty tej ekspresówki od Jeżewa do obwodnicy Zambrowa i od obowdnicy Zambrowa do granicy wojeództwa podlaskiego mają być oddane do użytku w 2017 roku. 
W ramach podpisanego we wtorek kontraktu POLAQUA ma zbudować pod Ostrowią Mazowiecką węzeł Podborze, który trzeba będzie rozebrać kilka lat później, bo obok niego ma zostać zbudowany drugi węzeł Podborze łączący S8 z prowadzącą do Łomży S61. (zobacz: Zbudować i rozebrać - tak trzeba twierdzi wiceminister)

Warto dodać, że we wtorek wojewoda mazowiecki wydał zgodę na realizację ostatniej części obwodnicy Marek w ciągu S-8. Chodzi o 7-kilometrowy fragment z Kobyłki do Radzymina. Powstaną tam 2 jezdnie po 3 pasy ruchu, co znacznie upłynni ruch w przez zazwyczaj zakorkowane Marki.
Ekspresowa ósemka od Warszawy do Ostrowi Mazowieckiej z planowaną do budowy ekspersówką S61 przez Łomżę, Ełk i Suwałki do granicy z Litwą, mają stanowić fragment europejskiego korytarza Via Baltica.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę