Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 29 września 2023 napisz DONOS@

Co się stało w piątek rano w łomżyńskim szpitalu...?

- To był trening na wypadek zdarzenia masowego – uspokaja Hanna Majewska – Dąbrowska, wicedyrektor Szpitala Wojewódzkiego w Łomży, gdzie przez półtorej godziny z rana pacjenci i odwiedzający mogli zauważyć wzmożony ruch, m.in., na izbie przyjęć i korytarzach. - W naszym szpitalu odbywały się praktyczne ćwiczenia z zakresu zarządzania kryzysowego w sytuacji tak zwanego zdarzenia masowego. Jakub Brzeziak, zastępca koordynatora GR Nadzieja dodaje: - Przy aktywnym współudziale dziesięciorga pozorantów z Grupy Ratowniczej Stowarzyszenia Pomocy Rodzinom Nadzieja w Łomży ćwiczono przyjęcie dziesiątkę poszkodowanych z wypadku samochodowego.


Niezapowiedzianą akcję zorganizował Szpitalny Oddział Ratunkowy, którego koordynatorem jest lekarz Bogusław Opyrchał. Ćwiczenia dotyczyły głównie, m.in., przyjęcia pacjentów w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym, zabezpieczenia diagnostyki laboratoryjnej i obrazowej, zabiegów operacyjnych na bloku operacyjnym, a także szpitalnego systemu dowodzenia podczas wypadków. Po zakończeniu ćwiczeń obyło się omówienie przebiegu akcji, mające na celu zidentyfikowanie elementów, które wymagają usprawnienia. - Przede wszystkim, omówiono newralgiczne punkty i problemy w sytuacji dużej liczby poszkodowanych – komentuje Jakub Brzeziak. - Ważne jest uruchomienie szybkiej segregacji, tzw. triage, żeby szybko i trafnie rozpoznać stan poszkodowanych oraz wdrożyć odpowiednie leczenie. Byłem pozytywnie zaskoczony, że poszło to tak sprawnie. 
Dyrektor szpitala Krzysztof Bałata podziękował członkom Grupy Ratowniczej Nadzieja za pomoc w przeprowadzeniu treningu.

Opr. Mirosław R. Derewońko

230804070022.gif
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę