Przejdź do treści Przejdź do menu
środka, 07 czerwca 2023 napisz DONOS@

Apel do samorządowców

 

Apel do samorządowców

Domagając się zwiększenia nakładów na edukację działamy we wspólnym interesie pracowników oświaty i organów prowadzących szkoły. Dlatego zwracamy się o wsparcie demonstracji i ułatwienie członkom oświatowych związków zawodowych udziału w Nauczycielskim Dniu Protestu, który odbędzie się 14 października br. w Warszawie.


Szanowni Marszałkowie, Starostowie, Prezydenci,
Burmistrzowie, Wójtowie i Radni


Zarząd Główny Związku Nauczycielstwa Polskiego ogłosił 14 października 2015 r. Nauczycielskim Dniem Protestu.

W Dniu Edukacji Narodowej razem z Krajową Sekcją Oświaty i Wychowania NSZZ „Solidarność” organizujemy w Warszawie ogólnopolską demonstrację pracowników oświaty oraz nauki i szkolnictwa wyższego. To wspólna, od wielu lat, akcja protestacyjna dwóch nauczycielskich związków zawodowych. Tego dnia przed Kancelarią Prezesa Rady Ministrów będziemy się domagać zwiększenia nakładów na edukację. Zdecydowaliśmy się na ten krok, ponieważ od kilku lat mamy do czynienia ze spadkiem udziału wydatków na oświatę w relacji do PKB (w tym roku udział ten wynosi tylko 2,52%).

Nakłady państwa w zakresie oświaty i wychowania nie zabezpieczają finansowania zadań oświatowych w sposób umożliwiający ich prawidłową realizację przez samorządy. Budżety jednostek samorządu terytorialnego zostały nadmiernie obciążoneogromną częścią kosztu wykonywania tychże zadań. Wszyscy zdajemy sobie sprawę, że niedofinansowanie oświaty jest przyczyną wielu problemów, których skutki odczuwają uczniowie, nauczyciele, a także samorządy.

Naszym zdaniem, wszystkie zadania edukacyjne powinny być finansowane z budżetu państwa. Jestem przekonany, że ten postulat jest bliski także wielu przedstawicielom jednostek samorządu terytorialnego.

Domagając się zwiększenia nakładów na edukację działamy we wspólnym interesie pracowników oświaty i organów prowadzących szkoły. Dlatego zwracam się do wszystkich Marszałków, Starostów, Prezydentów, Burmistrzów, Wójtów i Radnych o wsparcie naszej demonstracji i ułatwienie członkom oświatowych związków zawodowych udziału w Nauczycielskim Dniu Protestu, który odbędzie się 14 października br. w Warszawie. Jeszcze raz pragnę podkreślić z całą mocą: to nie jest protest przeciw samorządom, ale ogólnopolska akcja na rzecz zwiększenia nakładów na edukację.

Z poważaniem,

Sławomir Broniarz /-/
Prezes ZNP

 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę