poniedziałek, 27 stycznia 2020 napisz DONOS@

Do gastrologa za pięć miesięcy, a do chirurga od ręki

- Z kolejkami do lekarzy specjalistów jest tak, że te kolejki, niestety, są – przyznaje Hana Majewska – Dąbrowska, wicedyrektor Szpitala Wojewódzkiego w Łomży, która na urlop wybiera się dopiero pod koniec sierpnia. - Najlepiej byłoby, gdyby każdy nasz pacjent mógł zostać przyjęty jeszcze tego samego dnia, gdy się zgłasza z dolegliwościami. Niestety, kolejki do specjalistów w czasie wakacji nie uległy skróceniu. Do gastrologa nadal czeka się pięć miesięcy, natomiast do kardiologa cztery...

Szpital Wojewódzki im. Kard. Wyszyńskiego w Łomży
Szpital Wojewódzki im. Kard. Wyszyńskiego w Łomży

Kto będzie chciał poddać się rehabilitacji, na przykład, zaniedbanego zapalenia okołostawowego barku po urazie sprzed pół roku albo naderwanego mięśnia uda, już w wakacje powinien starać się od swojego lekarza rodzinnego o skierowanie, ażeby na rehabilitację u masażysty lub bioprądami wybrać się w okolicy Wszystkich Świętych. Również około trzech miesięcy trzeba będzie poczekać na wizytę u reumatologa czy lekarza płucnego. Znacznie lepiej jest z kolejkami do lekarzy poradni laryngologicznej, foniatrycznej i audiologicznej oraz okulistycznej, gdzie kolejka dłuży się „tylko” przez miesiąc. - Wakacje nie wpłynęły ani na wydłużenie, ani na skrócenie się kolejek – zapewnia. - Okres urlopów zawsze wiąże się ze zmniejszeniem obsady personelu na oddziałach i w poradniach, jednak staramy się, żeby nie zakłócało to rytmu pracy szpitalnej i leczenia pacjentów w potrzebie.
Według informacji od wicedyrektor Szpitala Wojewódzkiego w Łomży, na bieżąco przyjmują tylko  poradnie: chirurgiczna i ortopedyczna, mając sporadycznie przesunięcia osób z kolejki na następny dzień. Podobnie jest w pozostałych poradniach, gdzie kolejka może wynosić od dwóch do trzech dni. - Jeśli w poradni jest dwóch specjalistów, to staramy się tak ustawić dyżury, aby nie szli w tym samym czasie na urlop – dodaje wicedyrektor szpitala w Łomży. - Najgorzej pod tym względem jest w poradniach: chirurgii stomatologicznej i reumatologii,gdzie pracuje po jednym specjaliście.
Na wizytę u któregoś z nich kolejka wynosi około dwóch miesięcy, natomiast o tym, kiedy wreszcie ma szansę ruszyć nowa stacja dializ, której „uroczyste otwarcie” odbyło się z taką pompą 22. maja,   wicedyrektor Majewska – Dąbrowska nie rozstrzyga. Pierwotnie mówiło się o lipcu, być może, o połowie miesiąca. Tymczasem niepodziewanie na drugim piętrze szpitala doszło do dużej awarii rury wodociągowej. Woda spowodowała rozległy zaciek na suficie i ścianie stacji dializ. - W sumie może i dobrze, że to stało się teraz, a nie kiedy pacjenci by tam leżeli... – pociesza się wicedyrektor.

Mirosław R. Derewońko

200114015929.gif

 
190904015236.gif
180410021817.gif
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę