sobota, 18 listopada 2017 napisz DONOS@

Dodatkowe miliony na zambrowski szpital

O 4,5 mln złotych – łącznie już od niemal 17 mln zł - zwiększył zarząd województwa podlaskiego dotację ze „starego” RPO dla szpitala w Zambrowie. Dodatkowe pieniądze – jak podaje Urszula Arter z Urzędu Marszałkowskiego w Białymstoku - pozwolą uruchomić w rozbudowanym i zmodernizowanym zambrowskim szpitalu także rezonans magnetyczny.

Szpital Powiatowy w Zambrowie ze wsparciem środkami z Regionalnego Programu Operacyjnego  na lata 2007-2013 od roku realizuje projekt, który zakłada budowę  nowego bloku operacyjnego oraz oddziału anestezjologii i intensywnej terapii. Generalnie prace zostały już zakończone. W połowie czerwca odbyło się uroczyste otwarcie nowo wybudowanej części szpitala, a w połowie lipca zakładane jest wykonanie w nich pierwszych zabiegów operacyjnych i uruchomienie oddziału anestezjologii i intensywnej terapii.
Przyznane teraz przez zarząd województwa dodatkowe środki pozwolą zainstalować i uruchomić w szpitalu także rezonans magnetyczny. W sumie łączny koszt inwestycji w zambrowskim szpitalu to już ponad 20 mln zł, z tego uzyskane dofinansowanie wynosi już 16,9 mln zł.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0