Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 28 września 2023 napisz DONOS@

Dodatkowe miliony na zambrowski szpital

O 4,5 mln złotych – łącznie już od niemal 17 mln zł - zwiększył zarząd województwa podlaskiego dotację ze „starego” RPO dla szpitala w Zambrowie. Dodatkowe pieniądze – jak podaje Urszula Arter z Urzędu Marszałkowskiego w Białymstoku - pozwolą uruchomić w rozbudowanym i zmodernizowanym zambrowskim szpitalu także rezonans magnetyczny.

Szpital Powiatowy w Zambrowie ze wsparciem środkami z Regionalnego Programu Operacyjnego  na lata 2007-2013 od roku realizuje projekt, który zakłada budowę  nowego bloku operacyjnego oraz oddziału anestezjologii i intensywnej terapii. Generalnie prace zostały już zakończone. W połowie czerwca odbyło się uroczyste otwarcie nowo wybudowanej części szpitala, a w połowie lipca zakładane jest wykonanie w nich pierwszych zabiegów operacyjnych i uruchomienie oddziału anestezjologii i intensywnej terapii.
Przyznane teraz przez zarząd województwa dodatkowe środki pozwolą zainstalować i uruchomić w szpitalu także rezonans magnetyczny. W sumie łączny koszt inwestycji w zambrowskim szpitalu to już ponad 20 mln zł, z tego uzyskane dofinansowanie wynosi już 16,9 mln zł.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę