Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 20 czerwca 2024 napisz DONOS@

Stowarzyszenie Wspólnota Polska

ul. Nowa 4
18 - 400 Łomża,
tel/fax (+48+86) 2167531, 2167243
e-mail: owmwz@lomza.com
www.jestesmy.lomza.com

Łomżyński Oddział Stowarzyszenia "Wspólnota Polska" funkcjonuje od 28 maja 1994 roku. Powołany został z inicjatywy Senatora Rzeczypospolitej Polskiej dr Jana Stypuły, który sprawował funkcję prezesa od początku jego istnienia aż do czerwca 2001 roku.
Celem działania Stowarzyszenia jest podtrzymywanie więzi z naszymi rodakami mieszkającymi poza granicami Kraju i niesienie im wszechstronnej pomocy.
Działalność Łomżyńskiego Oddziału prowadzona jest w 6 blokach tematycznych:
* Program Szkół Patronackich,
* Program Oświatowo-Edukacyjny,
* Program Pomocy Rolnictwu,
* Program Promocji i Popularyzacji Kultury Polskiej,
* Program Sportowo - Rekreacyjny,
* Program Pomocy Socjalnej.

Przy realizacji tych zadań, nieustannie pamiętamy o promocji poza krajem Regionu Łomżyńskiego, aby pozyskiwać partnerów do współpracy. Nawiązaliśmy kontakty z Polonią zamieszkującą niemal na całym świecie, ale z racji położenia we wschodniej części kraju, działania Oddziału koncentrują się głównie na pomocy z Polakom zamieszkującym kraje byłego ZSRR.
5 listopada 1996 r. przy naszym Oddziale powstaje Dom Polonii - jeden z sześciu w całej Polsce. Umożliwia on nam prowadzenie działalności statutowej, na co dzień współpracuje z lokalną i regionalną prasą, radiem i telewizją. Szereg programów zostało wyemitowanych w regionalnej i ogólnopolskiej telewizji - w tym Telewizja Polonia w cyklu "Łączy nas Polska". Gromadzimy dokumentację w postaci zdjęć, fotoreportaży, wideoteki.
Łomżyński Oddział Stowarzyszenie "Wspólnota Polska" poza działalnością statutową zajmuje się organizacją wycieczek autokarowych: krajowych i zagranicznych.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę