Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 30 maja 2023 napisz DONOS@

List z okazji zakończenia roku szkolnego 2014/2015

 

Szanowne Koleżanki,

Szanowni Koledzy!

Za nami kolejny rok szkolny, w którym nie brakowało nowych wyzwań związanych z przekazywaniem wiedzy, kształtowaniem umiejętności, wpajaniem wartości i wychowywaniem. Postępy, jakie są udziałem Waszych uczniów i wychowanków, stanowią nagrodę za nauczycielski trud. Jako związek zawodowy dbamy o to, by Wasza praca była należycie doceniana i wynagradzana. Nieustannie podejmujemy starania na rzecz podnoszenia prestiżu i statusu zawodowego nauczycieli. Nie jest to łatwe w sytuacji, gdy minister edukacji podważa kompetencje pedagogów i lekceważąco odnosi się do pragmatyki zawodowej, która stabilizuje system oświaty i przyczynia się do sukcesów polskiej szkoły w międzynarodowych badaniach edukacyjnych.

Polscy nauczyciele zasługują na więcej! I nie chodzi tylko o wynagrodzenia, ale przede wszystkim o szacunek i godne traktowanie. Dlatego Związek Nauczycielstwa Polskiego od marca tego roku prowadzi akcję protestacyjną w obronie publicznej edukacji, szkół samorządowych i statusu zawodowego nauczycieli. Jeśli do 24 sierpnia nie zostaną spełnione nasze postulaty, 1 września wejdziemy w spór zbiorowy z rządem.

Jesienią będziemy także obchodzić 110. rocznicę powstania Związku Nauczycielstwa Polskiego. Pragnę przy tej okazji przypomnieć, że jesteśmy największym, najstarszym i najskuteczniejszym związkiem zawodowym w oświacie. Od 110 lat razem działamy na rzecz edukacji!

Koleżanki, Koledzy!

Uczniowie i Rodzice!

Jeszcze raz dziękuję wszystkim nauczycielom za ogromny wysiłek i zaangażowane, a członkom ZNP za pracę na rzecz Związku.

Dziękuję pracownikom szkolnej administracji i obsługi za solidność, sumienność oraz za serce, jakie wkładają w wykonywanie swoich zadań.

Dziękuję Uczniom i Rodzicom, którzy nieustannie inspirują nauczycieli i wychowawców.

Życzę Wam radosnego wypoczynku i wytchnienia od szkolnej codzienności. Spotkamy się we wrześniu z nowymi siłami i pomysłami!

Udanych wakacji!

Sławomir Broniarz

Prezes ZNP

 

Zarząd Oddziału
cz, 25 czerwca 2015 12:32
Data ostatniej edycji: cz, 25 czerwca 2015 12:34:40

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę