Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 03 czerwca 2023 napisz DONOS@

NIE ŻYJE ZYGMUNT CICHOCKI

Z głębokim żalem zawiadamiamy o śmierci naszego Kolegi Zygmunta Cichockiego, emerytowanego nauczyciela i wieloletniego członka Związku Nauczycielstwa Polskiego oraz pasjonata brydża sportowego, aktywnego działacza Oddziałowej Sekcji Brydża Sportowego i Sekcji Emerytów i Rencistów.

 

1933-2015

Kol. Zygmunt Cichocki był  znanym cenionym nauczycielem wychowania fizycznego, wychowawcą i trenerem. Od 1954 r. pracował w szkołach na terenie powiatu łomżyńskiego, najdłużej – 19 lat w Nowogrodzie, a później w Łomży w Zespole Szkół Budowlanych i po przejściu na emeryturę w niepełnym wymiarze w Szkole Podstawowej Nr 2.

Poza kochaną żoną Aliną i rodziną Kol Zygmunt Cichcki miał w życiu jeszcze kilka miłości. Pierwszą był sport. Tę miłość zaszczepiał uczniom, którzy zainspirowani przykładem swojego pedagoga rozwijali aktywność fizyczną z powodzeniem zdobywając liczne tytuły mistrzów województwa białostockiego i łomżyńskiego oraz laury krajowe. Zygmunt Cichocki jak nikt potrafił wyławiać sportowe talenty, by trenować i nadawać im szlify, a następnie pokazać światu. Do dziś „Pan Zygmunt” żyje we wspomnieniach tych, którym zaszczepił idee sportu, którzy dzięki niemu mogli przeżywać chwile wzruszeń na podium, a potem przenieśli wartości przez niego przekazane w dorosłe życie. Promowanie młodych ludzi było treścią Jego pracy i sprawiało Mu niezwykłą satysfakcję. Dlatego przez wiele lat działał w TKKF, regularnie uczestniczył razem z dziećmi w czwartkach lekkoatletycznych, a później jako emeryt był sędzią na zawodach. Dał się także poznać jako zagorzały kibic Łomżyńskiego Klubu Sportowego.

Drugą pasją Kolegi Zygmunta Cichockiego był brydż sportowy, którego grą fascynował  się podczas cotygodniowych czwartkowych spotkań Oddziałowej Sekcji Brydża. Zawsze w okolicach godziny 17 z niecierpliwością czekał przed budynkiem ZNP na ul. Sadowej na kolegów-brydżystów, którym często przynosił swoje domowe specjały okraszane pięknie opowiadanymi humorystycznymi historiami. Reprezentował Sekcję w wielu turniejach na szczeblu miasta, powiatu, województwa i kraju, plasując się na wysokich miejscach. Ostatnio umawiał się z kolegami na brydża w czwartek, tj. 26 lutego 2015 r. Niestety, los zadecydował, że będzie to Ostatnie Spotkanie.

Za pracę nauczycielską oraz działalność w wielu obszarach życia został wyróżniony licznymi odznaczeniami i medalami:

 

  • państwowymi i resortowymi: Złoty Krzyż Zasługi, Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski, Medal Komisji Edukacji Narodowej;
  • sportowymi: Złota Odznaka Lekkiej Atletyki, Odznaka za Działalność LZS;
  • związkowymi: Złota Odznaka ZNP, Medal za 50 Lat Przynależności do ZNP, Medal Pamiątkowy z Okazji 100-lecia ZNP.

 

 

Pragniemy złożyć wyrazy najgłębszego współczucia naszej Koleżance Alinie Cichockiej oraz całej rodzinie z powodu bolesnej straty. Łączymy się z nimi w bólu.

Zapamiętamy Zygmunta Cichockiego jako zawsze radosnego, pogodnego, pełnego energii i chętnego do pomocy innym kolegę.

 

Koleżanki i Koledzy

z Oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego i Oddziałowej Sekcji Brydża

Sportowego w Łomży


 

Zarząd Oddziału
śr, 25 lutego 2015 19:05
Data ostatniej edycji: cz, 26 lutego 2015 08:06:14

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę