piątek, 17 listopada 2017 napisz DONOS@

Nauczyciele z kodeksem pracy i większym pensum

Politycy PO kolejny raz zapowiadają drastyczne zmiany w edukacji!

 

W dzisiejszym wywiadzie dla „Dziennika Gazety Prawnej” (12.02.2015) nowa sekretarz stanu w MEN Urszula Augustyn (PO) mówi o konieczności gruntownych zmian w Karcie nauczyciela. Jej zdaniem, nauczyciele mogliby być zatrudniani na podstawie kodeksu pracy. Proponuje także zwiększenie pensum.

DGP: Po dokonaniu zmian w Karcie zostawiłaby pani ochronę stosunku pracy dla mianowanych?

UA: Wszyscy jesteśmy na rynku pracy. Ochroniłabym pensum nauczyciela. W pozostałych kwestiach dotyczących zatrudnienia mógłby mieć zastosowanie kodeks pracy, ale to moje prywatne zdanie.

Takie deklaracje padają z ust polityków rządu PO-PSL coraz częściej. W styczniu tego roku wiceminister edukacji Joanna Berdzik mówiła o planach likwidacji Karty Nauczyciela po tegorocznych wyborach parlamentarnych.

Jak mówi minister Joanna Kluzik-Rostkowska, jedną z pierwszych decyzji szefa MEN po tegorocznych wyborach powinna być ta dotycząca przygotowania ustawy, która zastąpi Kartę nauczyciela” – mówiła wiceminister edukacji.

ZNP zdecydowanie sprzeciwia się zamiarom likwidacji ustawy Karta Nauczyciela i destabilizacji statusu zawodowego nauczycieli w Polsce, którego gwarantem jest właśnie Karta.

Karta porządkuje i ujednolica zasady nauczycielskiego stosunku pracy. Skutki każdej nieprzemyślanej zmiany statusu zawodowego nauczycieli negatywnie wpłyną na jakość edukacji!

Nasze środowisko musi mieć świadomość zamiarów ekipy, która kieruje ministerstwem edukacji!

 


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0