Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 25 lipca 2024 napisz DONOS@

Większość lekarzy rodzinnych bez kontraktów

Główne zdjęcie
Fot. archiwum

Większość gabinetów lekarzy rodzinnych po nowym roku w Łomży może być zamknięta. Dotychczas umowy z białostockim odziałem Narodowego Funduszu Zdrowia podpisało 40% gabinetów lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej z miasta – informuje Adam Dębski rzecznik białostockiego NFZ. W znacznie lepszej sytuacji są mieszkańcy powiatu łomżyńskiego. NFZ już ma umowy na przyszły rok z niemal wszystkimi gabinetami lekarskimi działającymi na terenie podłomżyńskich gmin.

Jeszcze w poniedziałek – na trzy dni przed nowym rokiem - Porozumienie Zielonogórskie i Ministerstwo Zdrowia przystąpiło do kolejnej rundy rozmów ws. finansowania POZ w 2015 r.. Niestety rozmowy zakończyły się fiaskiem, a obie strony wioną obarczają przeciwników. Już po spotkaniu w ministerstwie szef PZ Jacek Krajewski powiedział, że od 2 stycznia gabinety będą zamknięte. Porozumienie Zielonogórskie szacuje, że zamkniętych może pozostać ok. 40 proc. gabinetów POZ w całej Polsce.
Jak informuje Adam Dębski z białostockiego NFZ w regionie zamkniętych gabinetów może być jeszcze więcej. W skali województwa umowy na przyszły rok podpisał dotychczas co trzeci gabinet.
- W Łomży  sytuacja jest trochę lepsza. Umowy mamy już z 40% placówek, a w powiecie łomżyńskim aż z 95% - przekazuje Dębski.

Co z pacjentami, którzy leczą się w gabinetach, które takiej umowy nie mają?
Dębski przekazuje, że formalnie lekarze z pozostałych gabinetów mogą jeszcze podpisać umowy z NFZ-em.
- Gdyby jednak tak się nie stało pacjenci będą mogli iść do lekarzy do każdego innego gabinetu, który taka umowę ma – mówi Dębski. - Prowadzimy także rozmowy, aby został uruchomiony w Łomży jeszcze jeden dodatkowy punkt, gdzie będą mogli kierować się pacjenci. Być może będzie na pogotowiu, być może w szpitalu. 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę