Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 25 września 2023 napisz DONOS@

Konsultacje programu budowy dróg... także Via Baltica z obwodnicą Łomży

Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju ogłosiło konsultacje projektu Programu Budowy Dróg Krajowych na lata 2014-2023. Na liście podstawowej zadań inwestycyjnych tego programu jest budowa całej Via Baltica, czyli drogi ekspresowej S61 z obwodnicą Łomży. Dokument zakłada, że droga zostanie wybudowana do 2020 roku.

„Celem głównym Programu jest budowa spójnego i nowoczesnego systemu dróg krajowych zapewniającego efektywne funkcjonowanie drogowego transportu osobowego i towarowego” - czytamy w uzasadnieniu dokumentu.
Dzięki realizacji Programu, z końcem 2023 r. w Polsce mają być gotowe wszystkie główne szlaki komunikacyjne w tym stanowiące Via Balticę S8 od Warszawy do Ostrowi Mazowieckiej i S61 – Ostrów Mazowiecka – gr. państwa w Budzisku.
Ta druga inwestycja, której częścią jest też obwodnica Łomży, znajduje się na 19 miejscu liczącej 54 pozycje listy podstawowej „zadań inwestycyjnych”. 
„Łącznie, po zakończeniu realizacji Programu, w eksploatacji znajdować się będzie 256,8 km drogi ekspresowej S61 (100%) biegnącej przez województwa mazowieckie, podlaskie i warmińsko-mazurskie” - czytamy w dokumencie, który właśnie został przesłany do konsultacji publicznych. Zgodnie z zapisami dokumentu odcinek 153 km tej drogi od Ostrowi Mazowieckiej przez Łomżę i Ełk po wybudowaną już obwodnicę Augustowa ma powstać w latach 2016-2020, a łączny koszt inwestycji szacowany jest na 5 mld 469 mln 266,5  tys. zł. 

Uwagi do Programu można zgłaszać w terminie od 22 grudnia 2014 r. do 30 stycznia 2015 r. na dedykowanym formularzu także za pośrednictwem poczty e-mail: konsultacjepbdk@mir.gov.pl.

więcej: Konsultacje publiczne projektu Programu Budowy Dróg Krajowych na lata 2014-2023

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę