Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 08 czerwca 2023 napisz DONOS@

VI FORUM BIBLIOTEKARZY

W dniu 12 grudnia 2014 r. odbyło się VI FORUM BIBLIOTEKARZY organizowane przez Oddziałową Sekcję bibliotekarską działającą przy Oddziale ZNP w Łomży przy współpracy z Biblioteką Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży. Dotychczasową organizacją pięciu forów wraz z Zarządem Oddziału zajmował się Kol. Andrzej Kubrak – ówczesny przewodniczący Sekcji Bibliotekarskiej. W pracę nad VI Forum zaangażowała się obecna przewodnicząca Sekcji Kol. Dorota Przestrzelska.

 

Tematyka VI Forum wychodzi naprzeciw idei biblioteki jako „okna na świat”  oraz zapotrzebowaniom nauczycieli i uczniów w zakresie umiejętności poszukiwania i pozyskiwania informacji z różnych źródeł. Zaproszeni prelegenci przedstawili szeroką ofertę internetowych systemów i wyszukiwarek szczególnie przydatnych i użytecznych w praktyce nauczycieli-bibliotekarzy jako tych, którzy staną się przewodnikami po wirtualnej rzeczywistości  jako kompendium informacji i wiedzy.

Program VI Forum:

·         Funkcjonalność i oferta systemu IBUK Wydawnictwa Naukowego PWN - Zbigniew Meller, przedstawiciel PWN

·         E-booki w bibliotece: z doświadczeń bibliotekarza - Ewa Kołomecka, Książnica Podlaska

·         Bibliotekarz-nauczyciel jako przewodnik po skomplikowanym świecie informacji – Kacper Trzaska, Biblioteka Narodowa

· Wyszukiwarki naukowe i specjalistyczne. Aby wyszukiwanie było skuteczne, szybkie i sprawne – Kacper Trzaska, Biblioteka Narodowa

·         Funkcjonalność międzynarodowego systemu bibliotecznego KOHA - Tomasz Skrodzki, PWSIiP i Kacper Trzaska, Biblioteka Narodowa

Ciekawa tematyka VI Forum bibliotekarzy zainteresowała wielu nauczycieli z województwa podlaskiego oraz pracowników bibliotek pedagogicznych i publicznych. Łącznie w Forum wzięło udział 70 osób, które zgłębiały tajniki funkcjonalnego wykorzystania komputerów, laptopów i wszelkich nowoczesnych technologii informacyjnych do znajdowania wiadomości w Internecie. W Forum uczestniczyli także goście: Pan Andrzej Piechociński – Naczelnik Wydziału Oświaty Urzędu Miejskiego Łomży, Prof. Henryka Sędziak – emerytowany nauczyciel akademicki i Kol. Janina Sawicka – prezes Oddziału ZNP w Sokółce,

Prestiż szkolenia był tym większy, gdyż spotkanie odbyło się w siedzibie Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży.  Zaproszonych gości                   i wszystkich uczestników Forum powitała Pani dr Krystyna Leszczewska - Prorektor PWSIiP,  a   swoją obecnością zaszczycił nas także Pan Rektor Prof. dr hab. Robert Charmas. Było to pierwsze wspólne przedsięwzięcie, które być może zapowiada dalszą współpracę oddziału z uczelnią.

Nad przebiegiem obrad czuwała Pani Krystyna Hoffman z PWSIiP i Kol. Aleutyna Kołos – Prezes Oddziału ZNP w Łomży. Na zakończenie wszyscy uczestnicy Forum otrzymali certyfikaty.

 

Ewa Chludzińska

 

 

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Zarząd Oddziału
pt, 19 grudnia 2014 01:50
Data ostatniej edycji: pt, 19 grudnia 2014 01:58:38

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę