Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 06 grudnia 2023 napisz DONOS@

Lekarze zamkną gabinety?

Główne zdjęcie
źródło: www.federacjapz.pl

- Lekarze rodzinni należący do Federacji Związków Pracodawców Ochrony Zdrowia Porozumienie Zielonogórskie prawdopodobnie nie podpiszą umów z NFZ na przyszły rok. To oznacza, że 1 stycznia większość gabinetów w województwie podlaskim będzie zamkniętych – podaje Gazeta Wyborcza Białystok zaznaczając, że w województwie podlaskim blisko 98 procent poradni rodzinnych należy do tego Porozumienia.

„Zarząd Federacji w całości odrzuca zaproponowany projekt - jako niemożliwy do zrealizowania i niezgodny z dotychczasowymi ustaleniami zapadłymi w toku rozmów z Ministrem Zdrowia i Prezesem Narodowego Funduszu Zdrowia. W związku z tym świadczeniodawcy zrzeszeni w Federacji nie podpiszą umów” – to niedzielna, przyjęta jednogłośnie uchwała zarządu Porozumienia Zielonogórskiego.
- Nie podpiszemy, jeżeli nie dostaniemy takich pieniędzy, jakich się domagamy - mówi Gazecie Wyborczej Joanna Zabielska-Cieciuch, lekarz rodzinny z Białegostoku. - Proszę sobie wyobrazić, że nie będzie się nam płacić za pacjentów, których system wyświetla nam na czerwono, czyli tych, którzy są nieubezpieczeni.
Ta sama lekarka ocenia, że w przyszłym roku sytuacja pacjentów znacznie się pogorszy, a proponowane przez resort zdrowia zmiany doprowadzą do tego, że w poradniach rodzinnych będą kolejki.
Adam Dębski, rzecznik prasowy podlaskiego NFZ wyraża przekonanie, że lekarze rodzinni z Porozumienia Zielonogórskiego ostatecznie podpiszą umowy na przyszły rok. Podkreśla, że czas na to jest do końca grudnia.

zobacz: Lekarze nie podpiszą umów z NFZ. Poradnie 1 stycznia zamknięte? - Gazeta Wyborcza Białystok


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę