Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 31 stycznia 2023 napisz DONOS@

Święto Edukacji Narodowej w Związku Nauczycielstwa Polskiego w Łomży

"Są ludzie, którzy budzą w nas zrozumienie szeptem swojej mądrości…. Są ludzie, dzięki którym niebo jest piękniejsze …". To ludzie wykonujący prastary zawód – nauczyciele, ludzie, którzy od wieków rozświetlają umysły kolejnych pokoleń – tymi słowami Prezes Oddziału ZNP w Łomży Aleutyna Kołos powitała gości i członków Związku zaproszonych na uroczystość Dnia Edukacji Narodowej. Wśród nich byli: Pani Mirosława Kluczek – zastępca Prezydenta Miasta Łomży, Janusz Mieczkowski – przewodniczący Komisji Edukacji, Kultury i Dziedzictwa Kulturowego Rady Miejskiej w Łomży, Witold Wincenciak – Rektor Wyższej Szkoły Zawodowej Ochrony Zdrowia TWP, Jan Karczewski – emerytowany dyrektor Łomżyńskiego Oddziału TWP i wieloletni działacz ZNP oraz Emilian Kudyba – zastępca Powiatowego Lekarza Weterynarii w Łomży.

 

W tym dniu świętowano nauczycielskie sukcesy członków ZNP. Gromkimi brawami nagrodzono Kol. Hannę Stec - nauczycielkę Publicznego Gimnazjum Nr 1 w Łomży, która na wniosek ZNP otrzymała Medal Komisji Edukacji Narodowej. Swoją pięćdziesięcioletnią przynależność do ZNP obchodziły Kol. Ewa Kamińska – były Prezes Łomżyńskiego Okręgu ZNP oraz Teresa Dąbrowska i Michalina Grzybowińska, które z rąk Aleutyny Kołos – członka ZG ZNP otrzymały Medal za 50-letnią Przynależność do ZNP. Złotą Odznaką ZNP odznaczeni zostali: Małgorzata Pietrusewicz – Dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 5 w Łomży, Dorota Żbikowska – sekretarz Zarządu Oddziału, nauczycielka Szkoły Podstawowej Nr 10 w Łomży, Waldemar Borusiewicz - wieloletni prezes ogniska i nauczyciel Państwowej Szkoły Muzycznej w Łomży.

Uroczyście pożegnano także Kol. Grażynę Wycińską, pedagoga Zespołu Szkół Mechanicznych i Ogólnokształcących Nr 5 w Łomży, która przeszła w tym roku na emeryturę.

Ponadto serdecznie powitano reprezentację dość licznej grupy nowoprzyjętych członków Związku.

Wyjątkową atmosferę nauczycielskiego święta podkreślały walce i kujawiaki grane przez uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Łomży, którym akompaniowała ich nauczycielka, prezes Ogniska ZNP – Kol. Irena Wawrzynkowska oraz występy Studia eMDeK i Magdy Sinoff.

Związek Nauczycielstwa Polskiego muzyką, kwiatami i mnóstwem ciepłych słów w Dniu Edukacji Narodowej uhonorował pracowników oświaty i nauczycieli jako „ludzi z duszą”.

 

Ewa Chludzińska

 

 

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Zarząd Oddziału
pon, 27 października 2014 14:00
Data ostatniej edycji: wt, 28 października 2014 11:57:45

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę