Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 02 października 2023 napisz DONOS@

List prezesa ZNP z okazji Dnia Edukacji Narodowej

Zawód nauczyciela nigdy nie przestanie mieć kluczowego znaczenia. Pracy nauczyciela i wychowawcy nie zastąpią popularne nowe technologie w edukacji. Więcej, jestem przekonany, że jest to zawód przyszłości!

 

Koleżanki i Koledzy!
Codziennie podejmujecie trud kształcenia i wychowywania, choć w dzisiejszych czasach coraz trudniej być nauczycielem. Z każdym rokiem szkolnym przybywa nowych obowiązków, rosną oczekiwania rodziców, zmienia się rola szkoły i pozycja pedagogów, także za sprawą debaty publicznej, w której nauczyciele są przedstawiani głównie w kontekście kosztów ponoszonych przez samorządy na edukację. Doczekaliśmy się sytuacji, w której coraz rzadziej dyskutuje się o jakości kształcenia. Po 25 latach od przemian ustrojowych, Polska jest za granicą wychwalana za niebywały sukces edukacyjny. W kraju zaś nauczyciele są krytykowani, a w debacie pojawiają się nieprawdziwe informacje o ich czasie pracy i płacach.

Do przeciwników publicznej edukacji nie przemawiają fakty i wyniki międzynarodowych badań. PISA 2012 udowodniła, że Polska jest w czołówce krajów Unii Europejskiej. Raport OECD „Better Life Index” jeszcze bardziej nas docenił, stwierdzając, że mamy drugi najlepszy system oświaty wśród wysokorozwiniętych krajów. To jest wielki sukces nauczycieli oraz wspierających ich pracowników szkolnej administracji i obsługi!

Istnieje potrzeba przywrócenia naszemu zawodowi jego dawnego znaczenia, a nauczycielom poczucia satysfakcji z wykonywanej pracy. Jak podkreśla UNESCO, inwestowanie w nauczycieli jest kluczowe, bowiem system edukacji jest tak dobry, jak dobrzy są jego nauczyciele!

Koleżanki i Koledzy!
Życzę, aby Wasza praca była należycie oceniana i wynagradzana. Aby trud, który wkładacie w kształcenie był doceniany, a Wasz zawód cieszył się społecznym uznaniem i szacunkiem.

Koleżanki i Koledzy!
14 października nie zapominamy także o pracownikach szkolnej administracji i obsługi. To dzięki Wam szkoła sprawnie funkcjonuje!

Wszystkim życzę radości i spokojnej pracy w przyjaznej atmosferze.

Z koleżeńskimi pozdrowieniami,
Sławomir Broniarz /-/
Prezes ZNP

 

Zarząd Oddziału
śr, 15 października 2014 08:14
Data ostatniej edycji: śr, 15 października 2014 08:19:05

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę