Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 26 września 2023 napisz DONOS@
Gazeta Bezcenna nr 579

Sukces Łomży

Po sukcesach polskiej reprezentacji w siatkówce, wysokim miejscu Agnieszki Radwańskiej na światowej liście tenisistek. Po wyraźnym wzrośnie formy piłkarzy ŁKS Łomża. Po niezłym występie naszych skoczków narciarskich w letniej Wielskiej Nagrodzie (Grand Prix), a także niezapomnianych emocjach, jakich dostarczył wszystkim rodakom w kraju i za granicą Rafał Majka, kolejne, jak mawiał Bohdan Tomaszewski o Ryszardzie Szurkowskim, „cudowne dziecko dwóch pedałów”.

Po awansie Roberta Lewandowskiego, który nawet będąc nieobecnym w drużynie awansował do podstawowego składu Pepa Guardioli, co nie udało się przed nim żadnemu Polakowi, nie licząc chyba Czesia nosiwody, którego babki stryjeczny wujek pochodził ponoć z Bronowa. A także po niezliczonych sukcesach sportowców niszowych dyscyplin, którzy być może nie dojadają, ale zapewniają stały dopływ kibicowskiej adrenaliny i wypełniają pierwotną potrzebę rywalizacji i zwycięstw: Janusza Barcikowskiego, weterana judo, mistrza świata Mistrzostw Świata Weteranów Judo w Abu Dabi, Łukasza Czapli – innego mistrza Europy w zupełnie innej dyscyplinie – nieolimpijskiej dyscyplinie strzelania do ruchomej tarczy (medal w Moskwie liczy się po kroćset). Po sukcesach naszych juniorów i kadetów we florecie, którzy ozłocili się także w mistrzostwach Europy (medale w Jerozolimie liczą się podwójnie). Po sukcesach żeńskiej drużyny na innych mistrzostwach Europy, tym razem w rywalizacji strzeleckiej z pistoletu pneumatycznego z dziesięciu metrów (tarcza nie była ruchoma, ale i tak się liczy). Po zimowych sukcesach naszych laskarek, co się zowią, zdobywczyń brązowego medalu na mistrzostwach laskarzy, hokeistów na trawie, rozgrywanych pod dachem. A także po sukcesach naszych reprezentantów w całej masie poza tradycyjnie sportowych dyscyplin: premierze Donaldzie Tusku - w biegach przełajowych po Europie, Januszu Palikocie – w biegach po programach Moniki Olejnik (drugie miejsce w tej dyscyplinie zajął Roman, Giertych Roman). Po Stefanie Niesiołowskim, ustawionym na ogień ciągły leaderze w strzelaniu słowem bez większego sensu na jednym wdechu. Po złotym medalu księgowych odpowiedzialnych za wypłatę becikowego, którzy zwyciężyli w rywalizacji drużynowej Mistrzostw Krajów Europy Wschodniej i Trzeciego Świata, w konkurencji poprawa sytuacji demograficznej Wielkiej Brytanii. Wreszcie po zwycięstwie w klasyfikacji medalowej Spartakiady dyplomatycznej Polska – Rosja (nasi zwyciężyli w konkurencjach blokady mięsnej, mlecznej i owocowej, tamtym udała się tylko gazowa), wszyscy myśleli, że to już koniec. Nic bardziej mylnego. Objawieniem końcówki sezonu okazało się miasto Łomża, które w kategorii najbardziej zadłużony samorząd na prawach powiatu, zrobiło niewyobrażalne postępy. Skok na 25. miejsce w tej kategorii jest niewątpliwym sukcesem, i bije na głowę starania wszystkich innych samorządów. Nasz samorząd jest w formie, więc poprawienie wyników wydaje się być sprawą przesądzoną. Tylko czekać, jak znajdziemy się w pierwszej piętnastce, a wtedy będziemy mogli startować bez kwalifikacji! 

Mariusz Rytel


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę