wtorek, 21 listopada 2017 napisz DONOS@
171027121458.gif

Nowy prezes PKS Łomża

Adam Wykowski nie jest już prezesem należącej do samorządu województwa podlaskiego spółki PKS Łomża. Dziś Rada Nadzorcza na to stanowisko powołała Grzegorza Rytelewskiego. To, jak wynika z naszych informacji, osoba – podobnie jak Wykowski – związana z PSL. Jan Kwasowski, rzecznik prasowy marszałka województwa podlaskiego, podaje że już wcześniej rada nadzorcza PKS Łomża negatywnie oceniła pracę Wykowskiego, a we wtorek 27 maja Zarząd Województwa po przeanalizowaniu sytuacji w przedsiębiorstwie rekomendował desygnowanym przez siebie przedstawicielom rady nadzorczej powołanie Grzegorza Rytelewskiego na stanowisko prezesa zarządu na nową kadencję tj. na lata 2014 – 2017.

Wykowski prezesem jeszcze państwowego PKS Łomża został za rządów PiS ze wskazania działaczy tej partii. Później związał się z PSL i aż do dziś kierował PKS Łomża, który międzyczasie został przekazany samorządowi województwa podlaskiego.

- Ocena (pracy Wykowskiego – dop. red.) była negatywna ze względu na wynik finansowy spółki, prowadzoną w przedsiębiorstwie politykę kadrową i finansową oraz niedostateczne działania na rzecz rozwoju spółki – podaje Jan Kwasowski.
Nowy Prezes - Grzegorz Rytelewski - urodził się w 1965 r. Ukończył Wyższą Szkołę Finansów i Zarządzania w Białymstoku. Jest magistrem zarządzania. Jan Kwasowski podaje, że „ma spore doświadczenie w pracy na kierowniczych stanowiskach”. Ostatnio pracował w MNI Telecom S.A., wcześniej w Telewizji Kablowej Vectra S.A i przez wiele lat w Telekomunikacji Polskiej S.A., w tym na kierowniczym stanowisku. Ma duże umiejętności w zakresie zarządzania zasobami ludzkimi.
Zdał egzamin dla kandydatów na członków rad nadzorczych w spółkach Skarbu Państwa.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0