Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 15 lipca 2024 napisz DONOS@

Mercedes od TVN-u w pogotowiu

Warty około pół miliona złotych nowy ambulans, na bazie mercedesa sprintera, wraz z wyposażeniem, to dar Fundacji TVN „nie jesteś sam” dla stacji pogotowia ratunkowego w Łomży. W piątek oficjalnie wprowadzono go do „służby”. - Przez 365 dni w roku, niezależnie od pogody i pory dnia, my musimy móc szybko dotrzeć do potrzebujących – mówiła, dziękując za dar, Hanna Waniewska, dyrektor pogotowia. - To sprzęt godny naszych czasów.

Ks Marian Mieczkowski, proboszcz Katedry święci karetkę
Ks Marian Mieczkowski, proboszcz Katedry święci karetkę
Hanna Waniewska, dyrektor pogotowia i Jacek Piorunek, członek zarządu województwa
Hanna Waniewska, dyrektor pogotowia i Jacek Piorunek, członek zarządu województwa

Pogotowie Ratunkowe w Łomży obszarem swego działania obejmuje pięć powiatów  - teren byłego województwa łomżyńskiego. W Łomży, oraz filiach w miastach powiatowych, działa w sumie 12 zespołów ratownictwa medycznego - 7 specjalistycznych i 5 podstawowych. 
- Te samochody są wykorzystywane nie na sto, ale na dwieście procent – mówiła dyrektor Waniewska podkreślając wagę i znaczenie daru jaki pogotowie otrzymało od Fundacji TVN. - W skali kraju Fundacja pomiędzy szpitale i pogotowia rozdzieliła 11 takich samochodów. Te karetki wyposażone są w najnowocześniejszy sprzęt i aparaturę medyczną niezbędną dla osób w stanie nagłego zagrożenia zdrowia i życia.   
Nową karetkę pogotowia poświęcił ks. Marian Mieczkowski, proboszcz parafii katedralnej w Łomży, który zwracał uwagę także na dzień w którym następuje to przekazanie – w Wielki Piątek, który jest „pamiątką zbawienia”. 
- Dla każdego chrześcijanina człowiek potrzebujący ma oblicze Chrystusa – mówił ks. Mieczkowski, życząc pracownikom pogotowia aby do nowoczesnego sprzętu i wysokich kwalifikacji jakimi dysponują zawsze w kontaktach z potrzebującymi dodali jeszcze serce.

W uroczystości przekazania karetki uczestniczyli także m.in. Jacek Piorunek, członek zarządu województwa podlaskiego i Cezary Kisiel, przewodniczący Rady Społecznej Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Łomży.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę