czwartek, 23 listopada 2017 napisz DONOS@

Sejm: pierwsze czytanie noweli ustawy oświatowej

ZNP opowiedział się za możliwością zatrudnienia osoby wspierającej nauczyciela pod warunkiem, że wobec tej osoby będą stosowane przepisy ustawy Karta Nauczyciela.

20 lutego br. na wspólnym posiedzeniu sejmowych Komisji: Edukacji, Nauki i Młodzieży oraz Samorządu Terytorialnego i Polityki Regionalnej odbyło się pierwsze czytanie poselskiego projektu ustawy o zmianie ustawy o systemie oświaty (druk nr 2132).

Przedstawiciel ZNP krytycznie odniósł się do zapisu dotyczącego możliwości zatrudniania w szkole podstawowej - na podstawie Kodeksu pracy - osób wspierających nauczyciela, posiadających pełne kwalifikacje wymagane do zajmowania stanowiska nauczyciela w tym typie szkoły.

Związek Nauczycielstwa Polskiego opowiedział się za możliwością zatrudnienia osoby wspierającej nauczyciela pod warunkiem, że wobec tej osoby będą stosowane przepisy ustawy Karta Nauczyciela. Przedstawiciel ZNP zwrócił uwagę posłów, że proponowane w projekcie ustawy rozwiązanie faktycznie wprowadza do systemu oświaty dwie kategorie nauczycieli, tj. nauczycieli zatrudnianych na podstawie Karty Nauczyciela i nauczycieli zatrudnionych na podstawie Kodeksu pracy. To niebezpieczny precedens, otwierający w przyszłości możliwość zatrudniania np. psychologów, pedagogów, logopedów, nauczycieli-bibliotekarzy szkolnych na podstawie Kodeksu pracy.

Projekt będzie procedowany w Podkomisji nadzwyczajnej.

Źródło: ZG ZNP

Dodał: JS

Zarząd Oddziału
śr, 26 lutego 2014 21:51
Data ostatniej edycji: śr, 26 lutego 2014 21:56:42

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0