Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 26 września 2023 napisz DONOS@

Sejm: pierwsze czytanie noweli ustawy oświatowej

ZNP opowiedział się za możliwością zatrudnienia osoby wspierającej nauczyciela pod warunkiem, że wobec tej osoby będą stosowane przepisy ustawy Karta Nauczyciela.

20 lutego br. na wspólnym posiedzeniu sejmowych Komisji: Edukacji, Nauki i Młodzieży oraz Samorządu Terytorialnego i Polityki Regionalnej odbyło się pierwsze czytanie poselskiego projektu ustawy o zmianie ustawy o systemie oświaty (druk nr 2132).

Przedstawiciel ZNP krytycznie odniósł się do zapisu dotyczącego możliwości zatrudniania w szkole podstawowej - na podstawie Kodeksu pracy - osób wspierających nauczyciela, posiadających pełne kwalifikacje wymagane do zajmowania stanowiska nauczyciela w tym typie szkoły.

Związek Nauczycielstwa Polskiego opowiedział się za możliwością zatrudnienia osoby wspierającej nauczyciela pod warunkiem, że wobec tej osoby będą stosowane przepisy ustawy Karta Nauczyciela. Przedstawiciel ZNP zwrócił uwagę posłów, że proponowane w projekcie ustawy rozwiązanie faktycznie wprowadza do systemu oświaty dwie kategorie nauczycieli, tj. nauczycieli zatrudnianych na podstawie Karty Nauczyciela i nauczycieli zatrudnionych na podstawie Kodeksu pracy. To niebezpieczny precedens, otwierający w przyszłości możliwość zatrudniania np. psychologów, pedagogów, logopedów, nauczycieli-bibliotekarzy szkolnych na podstawie Kodeksu pracy.

Projekt będzie procedowany w Podkomisji nadzwyczajnej.

Źródło: ZG ZNP

Dodał: JS

Zarząd Oddziału
śr, 26 lutego 2014 21:51
Data ostatniej edycji: śr, 26 lutego 2014 21:56:42

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę