Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 07 marca 2021 napisz DONOS@

Krwawe podsumowanie

W sześciu edycjach akcji Oddaj krew... z Chrystusem przeprowadzonych w mijającym 2013 roku, przyjęto 276 jednostek krwi, co daje łącznie ponad 126 litrów tego niezastąpionego leku. To więcej niż wynosi miesięczne zapotrzebowanie łomżyńskiego szpitala. Jak podsumowuje Tadeusz Babiel, w ciągu sześciu lat prowadzenia akcji krwiodawczej przy parafii pod wezwaniem Krzyża Świętego w Łomży krew oddało tu około pół tysiąca osób.

Niedziela Świętej Rodziny, 29 grudnia 2013 roku, stała się dniem podsumowania kolejnego roku prowadzonej systematycznie w parafii Krzyża Świętego w Łomży od marca 2008 r. akcji Oddaj krew... z Chrystusem. Po Mszy świętej w intencji krwiodawców oraz pracowników Publicznej Służby Krwi i ich rodzin, odprawionej przez ks. proboszcza Andrzeja Godlewskiego, w Centrum Katolickim odbyło się spotkanie opłatkowe. W spotkaniu tym uczestniczyła, m.in., pani dr Anna Ogrodnik-Wycik – kierownik łomżyńskiego Oddziału Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. Opłatek, wzajemne życzenia, wspólny śpiew kolęd, kawa i herbata – wszystko to tworzyło miłą, serdeczną atmosferę.
Uczestnicy spotkania z uwagą wsłuchiwali się w informacje dotyczące mijającego roku. Jak podała pani dr Anna Ogrodnik-Wycik, w Centrum Katolickim im. Papieża Jana Pawła II, w sześciu edycjach akcji Oddaj krew... z Chrystusem przeprowadzonych w mijającym 2013 roku, przyjęto 276 jednostek krwi. Daje to łącznie ponad 126 litrów tego niezastąpionego leku. Dla zobrazowania skali daru pozyskiwanego w ramach tych akcji, pani kierownik wyjaśniła, że łomżyński Szpital Wojewódzki im. Kard. Stefana Wyszyńskiego potrzebuje miesięcznie średnio ok. 250 jednostek krwi. Tak więc krew ofiarowana w 2013 roku przez dawców – uczestników parafialnej akcji Oddaj krew... z Chrystusem, zabezpieczyła potrzeby łomżyńskiego szpitala na ponad jeden miesiąc.
Kończymy szósty rok oddawania krwi z Chrystusem. W tym okresie, w Centrum Katolickim im. Papieża Jana Pawła II w Łomży 28 razy spotykaliśmy się by przyjmować ludzką życzliwość i bezinteresowną pomoc niesioną  potrzebującym poprzez dzielenie się sobą samym. Przez aranżowane w przestronnych salach Centrum Katolickiego punkty poboru krwi przewijało się ok. 500 dawców. Niektórzy tylko raz uczestniczyli w naszych zbiórkach, zaś większość – to stali bywalcy. Dziękujemy każdemu, kto włączył się w naszą akcję choćby jedną kroplą krwi, albo wspierał ją pracą, ofiarą, cierpieniem lub modlitwą. Dzięki tym akcjom pozyskaliśmy prawie 1600 jednostek, czyli niemal 780 litrów krwi. Krwi, która trafiła do potrzebujących.
Na progu Nowego, 2014 Roku, życzymy wszystkim krwiodawcom oraz wszystkim pracownikom Publicznej Służby Krwi, by ich dar i ich praca owocowały zdrowiem i solidarnością Polaków.
Przypominamy, że w 2014 roku przewidujemy 6 edycji akcji Oddaj krew... z Chrystusem: 9 lutego, 6 kwietnia, 8 czerwca, 17 sierpnia, 12 października i 14 grudnia.

Tadeusz Babiel

210305125821.png

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę