Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 28 września 2023 napisz DONOS@

Prosto z serc

Od sześciu lat parafia Krzyża Świętego w Łomży w przedświąteczne przygotowania, których głównym elementem są rekolekcje adwentowe, włącza kolejne edycje akcji Oddaj krew... z Chrystusem. Tak też było i w tym roku. W niedzielne przedpołudnie, gdy ks. Władysław Napiórkowski – proboszcz parafii w Berżnikach, głosił w świątyni pierwsze nauki rekolekcyjne, do Centrum Katolickiego im. Papieża Jana Pawła II przybywały kolejne osoby, by darem własnej krwi potwierdzić swe otwarcie na potrzeby innego człowieka.

Prosto z serc, w rytmie ściskanych w dłoniach specjalnych „piłeczek” ułatwiających przetaczanie życiodajnego płynu, kolejni dawcy świadczyli o przepełniającej ich wierze, nadziei i miłości. – Wierze w Bożą moc uzdrawiania dzięki ich krwi, nadziei na dobre wykorzystanie ich daru, i miłości do bezimiennego bliźniego, któremu – być może – właśnie ta krew uratuje życie.
W grudniowe przedpołudnie, do Centrum Katolickiego im. Papieża Jana Pawła II w Łomży zgłosiło się 60 osób, które chciały włączyć się w łańcuch życzliwych serc parafialnej akcji. Spośród tych osób, 54 pozytywnie przeszło kwalifikacje medyczne. Efektem bożonarodzeniowej edycji akcji Oddaj krew... z Chrystusem jest 24.300 ml krwi. Krwi – podarowanej „wprost pod choinkę”. Właśnie bowiem pod ustawioną w auli Centrum Katolickiego choinkę, trafiały wypełnione ciepłem ludzkiej życzliwości, plastikowe, pieczołowicie układane woreczki. Dziękujemy! Dziękujemy też Paniom z łomżyńskiego oddziału Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa, które od sześciu lat przygotowują i przeprowadzają kolejne edycje akcji Oddaj krew... z Chrystusem. 
Z okazji bliskich już Świąt Bożego Narodzenia, wszystkim krwiodawcom oraz wszystkim pracownikom służby krwi, a także ich bliskim, życzymy przepełniającej serca radości czerpanej z Betlejemskiego Żłóbka. Niech ta radość będzie źródłem siły na cały nadchodzący Nowy Rok 2014.
Jednocześnie, na niedzielę 29 grudnia 2013 roku o godz. 12.00, zapraszamy wszystkich sympatyków  krwiodawstwa do kościoła Krzyża Świętego w Łomży na Mszę świętą w intencji krwiodawców i ich rodzin oraz wszystkich związanych z publiczną służbą krwi, a następnie na spotkanie opłatkowe w Centrum Katolickim im. Papieża Jana Pawła II. Do wspólnej modlitwy zapraszamy też osoby, które kiedykolwiek otrzymały krew.
Korzystając z okazji informujemy, że w 2014 roku przewidujemy 6 edycji parafialnej akcji Oddaj krew... z Chrystusem. Zostały one zaplanowane na niedziele: 9 lutego, 6 kwietnia, 8 czerwca, 17 sierpnia, 12 października i 14 grudnia. Już dziś zapraszamy do zaplanowania uczestnictwa w tych akcjach. Przypominamy, że mężczyźni mogą oddawać krew nie częściej niż co 8 tygodni, a kobiety – nie częściej niż 4 razy w roku (co ok. 3 miesiące).

Tekst i fot. Tadeusz Babiel


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę