Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 23 września 2023 napisz DONOS@

PODZIĘKOWANIA

Przyjmijcie moje szczere podziękowania za udział w Ogólnopolskiej Manifestacji Pracowników Oświaty w Warszawie 23 listopada br.

Koleżanki, Koledzy!

Jestem pełen uznania dla wszystkich, którzy włączyli się w akcję protestacyjną ZNP pod hasłem „Dość tego!” i przyjechali na manifestację. Dla wielu z Was udział w niej wiązał się ze sporymi wyrzeczeniami i niedogodnościami. Jednak stanęliście na wysokości zadania i pokazaliście nie tylko opinii publicznej i przedstawicielom rządu, ale także swoim kolegom, którzy w sobotę zostali w domach, że środowisko oświatowe potrafi się zjednoczyć w obronie publicznej samorządowej edukacji i godności zawodowej pracowników.

Razem daliśmy piękny wyraz tej solidarności zawodowej: ulicami Warszawy maszerowało ponad 20 tysięcy nauczycieli, pracowników szkolnej administracji i obsługi, wspierali nas rodzice i samorządowcy. Mówiliśmy o godności i autonomii zawodowej, o niezgodzie na podporządkowanie szkół samorządom, o skutkach komercjalizacji i prywatyzacji oświaty, które boleśnie odczują następne pokolenia. Podkreślaliśmy, że chcemy spokojnie pracować, a nie wdrażać kolejne niepotrzebne reformy i marnować czas na biurokrację. Był to bodaj pierwszy protest, który nie dotyczył postulatów płacowych, lecz powodowany był troską o jakość kształcenia i publiczną edukację w Polsce.

Jeszcze raz dziękuję za ten obywatelski gest, za odpowiedzialną postawę w czasie marszu. My nie podpalaliśmy instalacji artystycznych. W godny sposób zamanifestowaliśmy nasze niezadowolenie z kierunku zmian w polskiej edukacji! Gratuluję solidarności zawodowej i zaangażowania!

Pragnę także poinformować, że tuż po manifestacji rozpoczęły się rozmowy ze stroną rządową, a 27 listopada sejmowa podkomisja usunęła z projektu nowelizacji ustawy o systemie oświaty, krytykowane przez ZNP, zapisy dotyczące przekazywania samorządowych szkół i placówek związkom międzygminnym lub związkom powiatów.

Z wyrazami szacunku,

Sławomir Broniarz /-/

Prezes ZNP

 

Dodał: JS

 

Zarząd Oddziału
pt, 29 listopada 2013 17:02
Data ostatniej edycji: pt, 29 listopada 2013 17:08:11

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę