Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 10 czerwca 2023 napisz DONOS@

Nauczyciele szukają ratunku u opozycji

Do posła Lecha Kołakowskiego, wszystkich posłów PiS i parlamentarzystów stojących w opozycji do rządu zaapelowali nauczyciele z łomżyńskiego oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego. Pedagodzy proszą, by posłowie głosowali przeciwko nowelizacji ustawy, która ma pozwolić na oddanie szkół pod władze dowolnych instytucji, a nauczycielom skrócić dwumiesięczne wakacje.

- Prosimy pana oraz klub poselski PiS o wsparcie inicjatyw i akcji ZNP o przeforsowanie takich zapisów prawa, które zapobiegną postępującemu rozpadowi systemu oświatowego w Polsce, a dzieci i młodzieży zapewnią właściwy poziom rozwoju edukacyjnego, zaś nauczycielom odpowiednie warunki pracy i godne wynagrodzenie - zaapelowali do posła Kołakowskiego nauczyciele zrzeszeni w łomżyńskim oddziale ZNP.

Prezes Oddziału ZNP w Łomży Aleutyna Kołos poinformowała jednocześnie, że prośba o głosowanie przeciw wprowadzeniu zmian w Karcie Nauczyciela i ustawy o systemie oświaty została skierowana do wszystkich posłów opozycji.

Zwrócenie się do polityków stojących w opozycji do rządzącej koalicji PO - PSL to kolejny krok nauczycieli, wszystkimi siłami walczących o zachowanie dotychczasowych przepisów oświatowych. Po sobotniej manifestacji 20 tysięcy pedagogów w Warszawie, Zarząd Główny ZNP zdecydował o kontynuowaniu Ogólnopolskiej Akcji Protestacyjnej "Dość tego!" oraz upoważnienił Prezydium Zarządu Głównego ZNP do podjęcia uchwały o wejściu w spór zbiorowy z rządem /Uchwała Nr 16/2013 ZG ZNP z dnia 26 listopada 2013 r./.

Pracownicy oświaty nie chcą zgodzić się na to, by samorządy mogły przekazywać szkoły dowolnym związkom i instytucjom (co, ich zdaniem, zagrozi spójności systemu oświatowego), sprzeciwiają się skróceniu wakacji do 47 dni, likwidacji przywilejów socjalnych i wprowadzeniu kontrowersyjnej zasady, według której to rodzice uczniów będą mogli współdecydować o przyznaniu nauczycielowi awansu zawodowego.

Źródło: mylomza.pl

fot. Biuro Poselskie posła Lecha Kołakowskiego

Dodał: JS

 

Załączniki

Zarząd Oddziału
śr, 27 listopada 2013 18:21
Data ostatniej edycji: cz, 28 listopada 2013 10:25:09

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę