Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 19 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Mlekovita liderem rynku serów

Spółdzielnia Mleczarska Mlekovita w Wysokiem Mazowieckiem jest czołowym producentem serów w Polsce i umacnia swoją pozycję w tym sektorze - wynika z najnowszego raportu przygotowanego przez firmę SPARKS POLSKA. Sery firmy Mlekovita są jednymi z najchętniej kupowanych przez konsumentów i posiadają największy udział rynkowy wśród wszystkich producentów. Udziały holdingu mleczarskiego Mlekovita wraz z podmiotami zależnymi w rynku serów twardych dojrzewających wynoszą około 18 proc.

Wysokomazowiecki zakład rocznie produkuje ich około 20 tys. ton. Są one także głównym towarem eksportowym na rynki zachodnie - wysyłane są m.in. na rynki UE, do USA i Japonii i stanowią około 40 proc. ogólnego eksportu. Co ważne, Mlekovita eksportuje sery pod własnym znakiem handlowym.
Mlekovita w dalszym ciągu zamierza inwestować w produkcję serów oraz rozwijać ich sprzedaż. We wrześniu 2005 r. uruchomiona będzie nowa linia do produkcji serów twardych dojrzewających o wydajności 500 tys. litrów mleka na dobę. Jej koszt to 15 mln zł. Nowa linia pozwoli zwiększyć produkcję serów z 80 do 120 ton na dobę.
210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę