czwartek, 14 grudnia 2017 napisz DONOS@

Pieniądze dla szpitala. Budynek po szpitalu dla miasta

Dwie ważne dla Łomży decyzje podjął wczoraj zarząd województwa podlaskiego. Pierwsza dotyczy przekazania niemal 470 tysięcy złotych na zakupy nowoczesnego sprzętu medycznego przez łomżyński szpital, druga oddania miastu budynku przy ul. M. Skłodowskiej – Curie z którego ma się wyprowadzić szpital zakaźny. Ma tu powstać miejski Zakład Opiekuńczo-Leczniczy.

Jak przekazuje Jacek Piorunek członek zarządu Województwa Podlaskiego 470 tys zł przekazane przez samorząd województwa pozwoli łomżyńskiemu szpitalowi na kupno m.in. lasera okulistycznego, stymulatora zewnętrznego serca, dermatoskopu, respiratora noworodkowego. To ważne urządzenia, bo w chwili obecnej szpital nie posiada takiego sprzętu, bądź jest on w bardzo złym stanie technicznym; 

Ponadto Zarząd Województwa postanowił poinformować Prezydenta Miasta Łomża, iż budynek przy ul. M. Skłodowskiej – Curie, w którym mieścił się oddział zakaźny szpitala, wraz z działkami o łącznej powierzchni ponad 1,2ha, zostanie, po przekazaniu tej nieruchomości do wojewódzkiego zasobu, przeznaczony do zbycia w drodze darowizny na rzecz Miasta Łomża.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0