Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 16 kwietnia 2021 napisz DONOS@

30 milionów zysku Mlekovity

Na Walnym Zgromadzeniu Przedstawicieli Spółdzielnia Mleczarska MLEKOVITA podsumowała swoją działalność w 2004 roku. Był to okresem dynamicznego rozwoju spółdzielni – oceniają jej władze. W roku 2004 MLEKOVITA przerobiła 601 mln litrów mleka, uzyskała przychody rzędu 1 mld 100 mln zł, a wypracowany zysk sięgnął 30 mln zł. Wzrosty w stosunku do 2003 roku wynosił odpowiednio 13,5%, 36% i 45%.

W 2004 Spółdzielnia zanotowała dynamiczny wzrost eksportu, głównie z powodu zwiększonej sprzedaży na rynku Unii Europejskiej. Już niemal 40 proc. produkowanych przez MLEKOVITĘ wyrobów trafia na eksport.

- Mlekovita to firma, która jest wizytówką polskiej branży mleczarskiej – podsumował osiągnięcia SM MLEKOVITA obecny na Walnym Zgromadzeniu Waldemar Broś, prezes Krajowego Związku Spółdzielni Mleczarskich. – Ta Spółdzielnia skupuje tyle mleka co 5 województw razem wziętych i jest niekwestionowanym liderem w eksporcie.

29 największych dostawców mleka w 2004 roku odebrało puchary z rąk Dariusza Sapińskiego, prezesa SM MLEKOVITA. Liderem w produkcji mleka okazał się Tadeusz Dmochowski z miejscowości Brulino-Piwki, który dostarczył w ubiegłym roku prawie 992 tys. litrów mleka.

Specjalną nagrodą dla największego partnera handlowego SM MLEKOVITA uhonorowała firmę Jeronimo Martins Dystrybucja. Odebrali ją obecni na Walnym Zgromadzeniu: Pedro Leandro, dyrektor zakupów JMD i Piotr Konopko, dyrektor branży.

Podsumowując działalność SM MLEKOVITA Prezes Dariusz Sapiński powiedział:
- Mlekovita to firma z tradycją, bogatym dorobkiem i ustaloną pozycją na rynku. Zbudowaliśmy potężną firmę i jeśli utrzyma się dotychczasowa dobra współpraca z rolnikami i pracownikami spółdzielni mamy szansę na dalszy rozwój. Staramy się być elastyczni, by jak najlepiej dostosować się do zmieniających się warunków rynkowych. Najistotniejsze bariery w chwili obecnej to wysoki kurs złotówki do euro i dolara, zamknięcie rynku rosyjskiego i obserwowany od kilku miesięcy spadek cen światowych na wyroby mleczarskie. Wierzę jednak, że dzięki wspólnej pracy będziemy odnosić kolejne sukcesy i nadal wzmacniać pozycję SM MLEKOVITA na rynku.

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę