Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 22 września 2023 napisz DONOS@

III Przegląd Twórczości Artystycznej Seniorów „Pogodna Jesień”

25 września 2013 w Kolneńskim Ośrodku Kultury i Sportu, odbył się III Przegląd Twórczości Artystycznej Seniorów „Pogodna Jesień”. Jest to impreza cykliczna, która swoim zasięgiem obejmuje trzy województwa i z roku na rok przyciąga coraz więcej wykonawców.

Przegląd miał na celu prezentację dorobku artystycznego seniorów oraz wymianę doświadczeń jak też pobudzenie środowiska osób starszych do włączenia się w życie kulturalno-rozrywkowe. W sumie KOKiS gościł 260 osób, które zaprezentowały się w utworach wokalnych, recytatorskich, przedstawieniach kabaretowych i obrzędowych.

W Przeglądzie udział wzięła nasza seniorka, członkini Oddziałowej Sekcji Emerytów i Rencistów Związku Nauczycielstwa Polskiego w Łomży Pani Irena Świderska, która przy akompaniamencie, działającej też przy SEiR ZNP Kapeli MAKI wykonała 3 piosenki; dwie ludowe – „Hej Mazury” i „Po szerokim stawie” oraz góralską „Idzie dysc”. Po swoim występie Pani Irena „porwała” do tańca publiczność przybyłą na Przegląd.

Na scenie zaprezentowała się również Kapela MAKI, wykonując 4 utwory z różnych stron Europy: francuski walc pt. „Padam, Padam”, rosyjską pieśń ludową pt. „Katiusza”, cygańską pieśń pt. „Tumbalalajka” oraz polską piosenkę frywolną pt. „Ballada o Płocku”.

Pan Kazimierz Bognacki /kierownik Kapeli MAKI/ zaprezentował się w „gadce” kurpiowskiej.

Było śmiesznie i wesoło, ale też sentymentalnie i nastrojowo. Wszyscy Uczestnicy Przeglądu otrzymali pamiątkowe dyplomy i statuetki oraz nagrody.

NASZYM DROGIM SENIOROM GRATULUJEMY I ŻYCZYMY RADOŚCI I SATYSFAKCJI, ZAPAŁU I TWÓRCZEGO ŻARU, NATCHNIENIA I INSPIRACJI ORAZ SUKCESÓW W DALSZYCH DZIAŁANIACH ARTYSTYCZNYCH!!!

 

PS

Kapela MAKI działa przy Klubie Seniora ZNP w Łomży od lipca 2013 roku. W skład kapeli wchodzą:

-         Kazimierz Bognacki – kierownik kapeli, saksofon sopranowy, wokalista oraz autor tekstów piosenek,

-         Jerzy Dmoch – skrzypce,

-         Zbigniew Słomko – akordeon, śpiew,

-         Roman Wierzbowski - akordeon, śpiew,

-         Marian Kijek – bęben.

Kapela wykonuje utwory ludowe, biesiadne, frywolne i poważne. 

Fot. KOKiS 

Dodał: JS

 

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Zarząd Oddziału
nie, 29 września 2013 20:16
Data ostatniej edycji: cz, 10 października 2013 19:53:07

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę