Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 11 grudnia 2023 napisz DONOS@

Stanowisko Zarządu Głównego ZNP z dnia 17 września 2013 r.

w sprawie projektu zmian w ustawie o systemie oświaty Zarząd Główny ZNP z dezaprobatą przyjmuje propozycje Ministerstwa Edukacji Narodowej, zawarte w projekcie nowelizacji ustawy o systemie oświaty z dnia 28 sierpnia 2013 r.

Zarząd Główny ZNP zdecydowanie sprzeciwia się  zmianom dotyczącym umożliwienia jednostkom samorządu terytorialnego przekazywania różnym podmiotom prawnym lub fizycznym placówek oświatowych bez względu na liczbę uczniów lub słuchaczy, a także umożliwienia związkom komunalnym prowadzenia szkół i placówek.

Zmiany proponowane przez MEN dotyczące przekazywania szkół i placówek przyczynią się do dalszej komercjalizacji oświaty prowadzonej przez samorządy terytorialne, co w konsekwencji oznacza pozbywanie się przez państwo odpowiedzialności za spójność systemu edukacji.

Zarząd Główny ZNP nie zgadza się na rozszerzenie możliwości zatrudniania w szkołach podstawowych, przedszkolach i innych formach wychowania przedszkolnego osób niebędących nauczycielami.

Skutkiem umożliwienia zatrudniania osób bez kwalifikacji pedagogicznych będzie obniżenie jakości kształcenia i wychowania, a także zwiększenie skali bezrobocia wśród nauczycieli.

Zarząd Główny ZNP jest przekonany, że celem powyższych propozycji MEN jest przede wszystkim dalsze ograniczenie stosowania Karty Nauczyciela w szkołach i placówkach publicznych.

Zarząd Główny ZNP domaga się usunięcia powyższych zapisów z projektu nowelizacji ustawy o systemie oświaty.

Źródło: ZG ZNP

Dodał: JS

Zarząd Oddziału
cz, 19 września 2013 17:11
Data ostatniej edycji: cz, 19 września 2013 17:41:27

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę