Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 01 października 2023 napisz DONOS@

List ZNP do minister edukacji w sprawie podwyżek w 2014 r.

Warszawa, 2013-09-04 Pani Krystyna Szumilas Minister Edukacji Narodowej

 

Zarząd Główny Związku Nauczycielstwa Polskiego zwraca się do Pani Minister z wnioskiem o podjęcie działań w celu zagwarantowania w roku 2014 podwyżki wynagrodzeń nauczycieli.

Ostatnia podwyżka wynagrodzeń nauczycieli miała miejsce we wrześniu 2011 r., zatem rok 2014 byłby trzecim kolejnym rokiem bez wzrostu wynagrodzeń tej grupy zawodowej. Zgodnie z ostatnimi wypowiedziami premiera Donalda Tuska, sytuacja gospodarcza kraju ulega poprawie, nie ma zatem powodu by utrzymywać wynagrodzenia nauczycieli na poziomie sprzed trzech lat. Jednocześnie przypominamy, że właśnie trudną sytuacją budżetową uzasadniane było przesunięcie (w roku 2010) terminu zwiększenia wynagrodzeń nauczycieli ze stycznia na wrzesień. Wnosimy więc, by powrócić do rozwiązania systemowego regulacji wynagrodzeń nauczycieli od stycznia już w roku 2014.

Z poważaniem,

Sławomir Broniarz

Prezes ZNP

Zarząd Oddziału
śr, 04 września 2013 15:38
Data ostatniej edycji: śr, 04 września 2013 17:32:19

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę