Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 26 września 2023 napisz DONOS@

List Prezesa ZNP z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego

Warszawa, 30 sierpnia 2013 r. Szanowni Państwo! Wszystko zaczyna się od dobrego nauczyciela: nauka alfabetu, odkrywanie świata, poznawanie innych ludzi i kultur, poszukiwanie nowych rozwiązań. Dziś, dzięki nowym technologiom edukacja jest niemal wszechobecna. Tylko najpopularniejsza wyszukiwarka internetowa wyświetla prawie dwa miliardy stron na całym świecie poświęconych edukacji. Ale niekwestionowanymi przewodnikami po tym świecie byli, są i będą nauczyciele.

Jestem przekonany, że gwarancją jakości nauczania jest kadra wykwalifikowanych i odpowiednio wynagradzanych nauczycieli. Nauczycieli, mających silną i stabilną pozycję zawodową, wykorzystujących w pracy pełną gamę swoich umiejętności.


Drogie Nauczycielki! Drodzy Nauczyciele!
Przed nami Nowy Rok Szkolny, trudny rok z powodu niżu demograficznego.

Od wielu miesięcy, członkowie ZNP w całej Polsce starają się zachować jak najwięcej miejsc pracy w oświacie i nie dopuścić do zwolnień nauczycieli. Zabiegamy o każdą godzinę, o każdy etat czy część etatu. Dla nas każdy pracownik jest ważny, nawet kiedy zewsząd słyszymy, że z powodu zapaści demograficznej, Polska nie potrzebuje już tylu nauczycieli. Głęboko się z tym nie zgadzamy. Rząd powinien dołożyć wszelkich starań, by zatrzymać wysoko wykwalifikowanych pedagogów w zawodzie i wykorzystać ich umiejętności w pełniejszym niż dotychczas zakresie. Potrzebujemy ogólnopolskiego programu wsparcia nauczycieli!

Niż demograficzny nie musi być ciosem wymierzonym w najlepiej wykształconą grupę zawodową w kraju. Powinien być początkiem projakościowych zmian w edukacji, polegających m.in. na zmniejszeniu liczby uczniów w klasie, objęciu wychowaniem przedszkolnym wszystkich dzieci, wydłużeniu czasu opieki świetlicowej, zapewnieniu wsparcia nie tylko uczniom o specjalnych potrzebach, ale także ich rodzinom.

Drogie Koleżanki i Koledzy!
Życzę Wam powodzenia i wytrwałości w realizacji ambitnych celów, które wyznaczycie sobie 1 września. Mam nadzieję, że rozpoczynający się rok szkolny będzie czasem spokojnej i satysfakcjonującej pracy w szkole.

Drodzy Uczniowie!
Niech nadchodzące miesiące będą dla Was ciekawą przygodą. Życzę Wam pasji w zdobywaniu wiedzy i umiejętności!


Życzę Wszystkim Pracownikom Oświaty, Uczniom
i Rodzicom wytrwałości, zapału i entuzjazmu!
Wszystkiego dobrego w Nowym Roku Szkolnym!

Sławomir Broniarz
Prezes ZNP

 

Zarząd Oddziału
pt, 30 sierpnia 2013 18:36
Data ostatniej edycji: pt, 30 sierpnia 2013 18:51:21

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę