Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 10 czerwca 2023 napisz DONOS@

Przedszkole dla każdego dziecka

W Niemczech jest żłobek dla każdego dziecka, a u nas od trzech lat czeka w „sejmowej zamrażarce” obywatelski projekt ZNP

Polki nie mają dzieci, bo polskich rodzin nie stać na to, by zajmować się wychowaniem potomstwa. Żłobków praktycznie nie ma, a przedszkola nadal są trudno dostępne – uważa prezes ZNP Sławomir Broniarz i apeluje o szybkie uchwalenie obywatelskiego projektu ZNP „Przedszkole dla każdego dziecka”, który od trzech lat czeka na procedowanie w Sejmie.

Obywatelski projekt ustawy o zmianie ustawy o systemie oświaty oraz ustawy o dochodach jednostek samorządu terytorialnego (druk nr 21) poparło 350 tysięcy Polek i Polaków, którzy podpisali się pod inicjatywą w 2010 r. i 2008 r. Projekt zakłada m.in. finansowanie przedszkoli z subwencji oświatowej oraz prawo do wychowania przedszkolnego dla dzieci dwuletnich.

Prowadzenie i finansowanie przedszkoli jest od 1994 r. zadaniem własnym gmin, finansowanym z ich dochodów. Według ZNP, to właśnie brak środków w samorządach powoduje, że liczba przedszkoli i miejsc dla dzieci jest niewystarczająca w stosunku do potrzeb.

Zdaniem ZNP, finansowanie wychowania przedszkolnego z budżetu państwa zapewni każdemu dziecku w Polsce miejsce w przedszkolu.

ZNP apeluje o szybkie uchwalenie obywatelskiego projektu „Przedszkole dla każdego dziecka”.

Źródło: ZG ZNP

Zarząd Oddziału
nie, 04 sierpnia 2013 19:21
Data ostatniej edycji: nie, 04 sierpnia 2013 19:29:31

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę