Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 24 czerwca 2021 napisz DONOS@

Wicepremier Piechociński: SSE będą powiększane

Stały komitet Rady Ministrów w czwartek, 25 lipca, rekomendował Radzie Ministrów włączenie nowych terenów do strefy mieleckiej i kostrzyńsko – słubickiej. - Podjęcie decyzji przez Komitet otwiera możliwość zmiany granic kolejnych stref, których wnioski wpłynęły do Ministerstwa Gospodarki w ostatnich miesiącach – podkreśla Janusz Piechociński, wicepremier, minister gospodarki. W rządowej poczekalni „do poszerzenia” jest także Suwalska Specjalna Strefa Ekonomiczna, która chce m.in. powiększyć się o działki w Łomży.

Jak podkreśla, w przesłanej nam informacji, wicepremier Janusz Piechociński możliwość poszerzania stref otworzyła przyjęte przed tygodniem przez rząd wydłużenie okresu funkcjonowania stref do końca 2026 r. 
- W oparciu o efekty osiągnięte w ubiegłym roku, wydłużenie okresu przy obecnej słabej koniunkturze gospodarczej, powinno przynieść inwestycje rzędu 30 mld zł i ok. 20 tys.
nowych miejsc pracy – ocenia wicepremier Piechociński podkreślając, że specjalne strefy ekonomiczne są instrumentem rozwoju regionów.
W Polsce funkcjonuje 14 specjalnych stref ekonomicznych. Do końca 2012 r. przedsiębiorcy działający w strefach zainwestowali blisko 86 mld zł i w wyniku tych inwestycji utworzyli ponad 186 tys. nowych miejsc pracy. 
Czwartkowa decyzja Komitet Rady Ministrów, czyli organu pomocniczego rządu i premiera, którego zadaniem jest przygotowywanie i uzgadnianie rozstrzygnięć albo stanowisk rządu, o rekomendowaniu Radzie Ministrów włączenia nowych terenów do strefy mieleckiej i kostrzyńsko – słubickiej, w ocenie wicepremiera  otwiera możliwość zmiany granic także kolejnych stref. Na poszerzenie oczekuje w sumie 10 stref w tym i Suwalska Specjalna Strefa  Ekonomiczna, która chce poszerzyć swój obszar w Suwałkach i Ełku, a także otworzyć nową podstrefę w Łomży. 
Zgodnie ze złożonym wnioskiem łomżyńska podstrefa SSSE ma mieć ponad 8 hektarów w dwóch kompleksach na terenach położnych w okolicy ciepłowni miejskiej, oraz przy skrzyżowaniu Spokojnej i Akademickiej. Z uzasadnienia rozporządzenia wynika, że dzięki podstrefie, przy nakładach inwestycyjnych rzędu 41 mln zł i pomocy publicznej w granicach 25 mln zł do 2020 roku w Łomży może powstać 137 nowych miejsc pracy.

210618123923.png

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę