Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 10 czerwca 2023 napisz DONOS@

Skandal! Posłowe PO odrzucili obywatelski projekt Przedszkole dla każdego dziecka

24 lipca br. odbyło się posiedzenie sejmowej Podkomisji nadzwyczajnej do rozpatrzenia obywatelskiego projektu ustawy o zmianie ustawy o systemie oświaty oraz ustawy o dochodach jednostek samorządu terytorialnego (druk nr 21). Jest to obywatelska inicjatywa "Przedszkole dla każdego dziecka", pod którą Związek Nauczycielstwa Polskiego dwukrotnie zebrał blisko 200 tys. podpisów.

Zakłada ona przede wszystkim objęcie edukacji przedszkolnej subwencją oświatową i dzięki temu zapewnienie miejsc w przedszkolach wszystkim dzieciom. Związek złożył po raz drugi projekt w 2010 roku. Przez trzy lata koalicyjna większość trzymała obywatelską inicjatywę w tzw. sejmowej zamrażarce. Istnieje uzasadnione przypuszczenie, że zamiast skorzystać z dobrego pomysłu autorstwa ZNP, rządzący z powodów politycznych przeciągali procedowanie nad inicjatywą po to, by stworzyć własny projekt tzw. ustawy przedszkolnej i go uchwalić. Dziś rządzący przedstawiają jako swoją wyłączną zasługę dążenie do rozwiązania problemu dostępu dzieci do przedszkoli.

Źródło: ZG ZNP

Zarząd Oddziału
so, 27 lipca 2013 10:43
Data ostatniej edycji: so, 27 lipca 2013 10:49:53

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę