Przejdź do treści Przejdź do menu
środka, 04 października 2023 napisz DONOS@

Zmarł Mieczysław Jarząbek.

Z wielkim smutkiem żegnamy ŚP Mieczysława Jarząbka. Pozostanie On w naszej pamięci jako nauczyciel, dyrektor, wieloletni członek i zasłużony działacz Związku Nauczycielstwa Polskiego, a także społecznik niezwykle zaangażowany w sprawy oświaty oraz człowiek wielu pasji.

Pan Mieczysław Jarząbek swoją drogę zawodową rozpoczął w 1950 r. jako nauczyciel  Szkoły Podstawowej nr 2 w Zambrowie. W latach 1955-1979 pełnił funkcję dyrektora  Szkoły Podstawowej nr 1  i nr 5 w Zambrowie, a następnie związał się z Łomżą jako dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3. Spełniał się także w pracy społecznej  jako radny Rady Miejskiej i przewodniczący Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Zambrowie.  Pełnił  funkcję prezesa Rady Nadzorczej PSS „Społem” oraz  przewodniczącego Sekcji Brydżowej w świetlicy PSS w Zambrowie.

            Pan Mieczysław Jarząbek od początku swojej kariery zawodowej należał do Związku Nauczycielstwa Polskiego. W latach 1950-1979 pełnił funkcję prezesa Ogniska. Przez kilka kadencji pracował jako społeczny Prezes Oddziału ZNP w Zambrowie. W Łomży kontynuował swoje pasje brydżowe. W 1987 roku zainicjował działalność Oddziałowej Sekcji Brydża Sportowego. Dał się poznać jako doskonały organizator turniejów brydżowych. Wraz z członkami Sekcji przez szereg lat reprezentował Oddział ZNP w Łomży na Mistrzostwach Polski Nauczycieli w Brydżu Sportowym w Grudziądzu. Umiał jak nikt jednoczyć ludzi we wspólnym działaniu

            Pan Mieczysław Jarząbek za swoją działalność został uhonorowany wieloma odznaczeniami państwowymi i resortowymi, m.in. Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski,  Złotym Krzyżem Zasługi, Medalem Komisji Edukacji Narodowej, Złotą Odznaką ZNP, Odznaką Honorową „Zasłużony Białostocczyźnie”, Odznaką za Zasługi dla Województwa Łomżyńskiego, Odznaką „Zasłużony Działacz Ruchu Spółdzielczego”, Honorową Odznaką Przyjaciół Harcerstwa, Srebrną Odznaką „Zasłużony Działacz Kultury Fizycznej”, Srebrną Odznaką Opiekuna Miejsc Pamięci Narodowej.

Łączymy się w bólu z rodziną

Zarząd Oddziału
wt, 18 czerwca 2013 17:32
Data ostatniej edycji: wt, 18 czerwca 2013 17:38:29

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę