Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 18 kwietnia 2021 napisz DONOS@

„Autyzm – co dalej?” - spotkanie ze specjalistami w Łomży

Po raz pierwszy w Łomży organizowany jest cykl szkoleń z zakresu terapii i leczenia dzieci autystycznych, z myślą o ich rodzinach. Przygotowuje je Fundacja „Czas Lokalny” z inicjatywy członków łomżyńskiego oddziału Krajowego Towarzystwa Autyzmu, który właśnie pomyślnie zakończył rejestrację w sądzie. - Szkolenia i dwudniowe warsztaty mają wyposażyć uczestników w wiedzę, która przygotuje bliskich dziecka autystycznego (rodzicom, babciom, dziadkom) przyjąć rolę terapeuty – mówi Ewa Sznejder prezes łomżyńskiego oddziału Krajowego Towarzystwa Autyzmu zapraszając na pierwsze spotkanie już w ten piątek.

Jak przekazują organizatorzy podczas szkoleń chcą pokazać szereg metod terapeutycznych, z których można korzystać, ale także podkreślić rolę diety oraz leczenia, bardzo często niedocenianych i wciąż zbyt mało znanych. I pierwsze spotkanie poświęcone będzie znaczeniu diety w leczeniu autyzmu.  Wykład z możliwością indywidualnych konsultacji poprowadzi Ewa Jagodzińska dietetyk medyczny, ekspert z zakresu diety dzieci autystycznych.
- Tylko w ten sposób, wspierając w domu terapię prowadzoną przez specjalistów, można osiągnąć jakiekolwiek efekty – podkreśla Ewa Sznejder. - Do prowadzenia wykładów i warsztatów pod hasłem „Autyzm - co dalej?” zaprosiliśmy specjalistów z Warszawy, Białegostoku, Łomży, praktyków, z wieloletnim doświadczeniem.  
Szkolenia będą trwały cały czerwiec, sfinansował je Urząd Miejski w Łomży. Wstęp na wykłady jest wolny, liczba miejsc na warsztatach jest ograniczona, prowadzimy zapisy autyzm.lomza@o2.pl

Pierwsze spotkanie odbędzie się w piątek 7 czerwca 2013 o godz. 16.00 w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Łomży, Szosa Zambrowska 1/27 (wejście przez Pizza Chata). Kolejne, w tym samym miejscu już we wtorek 11 czerwca o godz. 17.00. Wykład z dyskusją o zaburzenia sensoryczne u dzieci autystycznych wygłosi Iwona Dąbrowska terapeuta Integracji Sensorycznej, psycholog, psychoterapeuta poznawczo-behawioralny. 
Za dwa tygodnie (22-23 czerwca 2013 godz. 9.30-17.30 Centrum Katolickie ul. Zawadzka 55) planowane są dwudniowe warsztaty „Jak radzić sobie z trudnymi zachowaniami dzieci”, które poprowadzą Ewa Kowalewska, Wojciech Depczyński terapeuci i dyrektorzy Ośrodka dla Dzieci i Młodzieży z Cechami Autyzmu w Białymstoku.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę