Przejdź do treści Przejdź do menu
środka, 27 września 2023 napisz DONOS@

GALA FINAŁOWA "MOJA BIBLIOTEKA"!!!

19 kwietnia 2013 roku w Zespole Szkół Drzewnych i Gimnazjalnych w Łomży odbyła się Gala Finałowa III edycji Powiatowego Konkursu Literacko - Plastyczno - Fotograficznego „Moja Biblioteka”, zorganizowanego przez Sekcję Bibliotekarską działającą przy Zarządzie Oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego w Łomży oraz Zespół Szkół Drzewnych i Gimnazjalnych w Łomży. Honorowy Patronat nad konkursem objął Starosta Łomżyński.

Mecenat nad konkursem sprawowali fundując laureatom i wyróżnionym 83 cenne nagrody książkowe: Starosta Łomżyński, Prezydent Miasta Łomża, Wójt Gminy Łomża, Wójt Gminy Piątnica, Wójt Gminy Miastkowo, Dyrektor Biblioteki Pedagogicznej w Łomży, Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Łomży, Przewodniczący Rady Rodziców ZSDiG w Łomży oraz Związek Nauczycielstwa Polskiego Oddział w Łomży.

Celem konkursu było: promowanie bibliotek szkolnych, rozwijanie i utrwalanie nawyków czytelniczych uczniów, rozwijanie i wykorzystywanie własnej wyobraźni i pomysłowości oraz propagowanie pożytecznych form spędzania wolnego czasu.

Na galę finałową przybyli młodzi artyści z całego powiatu łomżyńskiego wraz z nauczycielami i opiekunami. Powitała ich Pani Irena Zwornicka Dyrektor ZSDiG w Łomży oraz Pani Aleutyna Kołos Prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego Oddział w Łomży.

Na konkurs wpłynęło 231 prac, które oceniały trzy komisje. Pani Anna Bureś – artysta plastyk w Miejskim Domu Kultury DŚT w Łomży przewodniczyła ocenie prac plastycznych, Pan Radosław Wszędyrówny - pracownik Biblioteki Pedagogicznej w Łomży kierował oceną prac literackich, a Pan Zbigniew Ciborowski – nauczyciel, artysta fotografik przewodniczył Komisji oceniającej prace fotograficzne.

Nagrody i dyplomy nagrodzonym uczniom oraz podziękowania ich opiekunom wręczali sponsorzy oraz organizatorzy konkursu.

Zdobywcy pierwszych miejsc:

·   KONKURS LITERACKI  - klasy I – III - Oliwia Szymańska /SP 4 w Łomży/, klasy IV – VI – Aleksandra Jabłońska /SP 4 w Łomży/, gimnazja – Izabela Trzaska /PG 3 w Łomży/, szkoły ponadgimnazjalne  – Klaudia Iwona Winko /ZSW i O nr 7 w Łomży/. 

·   KONKURS PLASTYCZNY - klasy I – III - Weronika Żelazna /SP w Kupiskach/, klasy IV – VI - Aleksandra Jastrzębska /SP w Kupiskach/, gimnazja - Milena Modzelewska, Maciej Prosiński /PG nr 1 w Łomży/, szkoły ponadgimnazjalne - Magdalena Grabowska /ZSW i O nr 7 w Łomży/.

·   KONKURS FOTOGRAFICZNY - szkoły podstawowe - klasy IV – VI - Natalia Kamińska /SP w Miastkowie/, gimnazja - Agata Kruszewska /PG nr 9 w Łomży/, szkoły ponadgimnazjalne - Karolina Gawkowska /III LO w Łomży/.

Nagrodę Specjalną za umiejętne powiązanie swoich zdolności artystycznych, pomysłowość i bardzo wysokie walory estetyczne wykonanej pracy przyznano Annie Martynie Duda uczennicy kl. IV Technikum Geodezyjnego w ZSDiG w Łomży.

Na zakończenie prawie dwugodzinnej uroczystości, przy pysznych wypiekach ufundowanych przez Związek Nauczycielstwa Polskiego Oddział w Łomży, wszyscy z zachwytem oglądali wystawę nagrodzonych i wyróżnionych prac plastycznych podziwiając talent i inwencję twórczą ich autorów.

Z wielką przyjemnością gościliśmy uczniów przedszkoli i szkół powiatu łomżyńskiego. Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu, a laureatom i wyróżnionym gratulujemy szczególnie gorąco. Cieszymy się bardzo, że z takim zaangażowaniem wzięli udział w konkursie i życzymy im dalszych sukcesów! Nauczycielom i instruktorom życzymy sukcesów na polu edukacji artystycznej. Serdecznie dziękujemy sponsorom.

Mamy nadzieję, że spotkamy się ponownie w 2015 roku na IV edycji konkursu.

Ewa Kowalik

Jacek Sokołowski

Fot. JS

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Zarząd Oddziału
pt, 19 kwietnia 2013 18:41
Data ostatniej edycji: so, 27 kwietnia 2013 09:08:39

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę