Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 26 lutego 2021 napisz DONOS@

Kriokomora doczeka się klientów

Po dwóch latach stania bezczynnie kriokomora w pływalni przy ulicy Wyszyńskiego w Łomży zacznie pracować. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji wobec porażek kolejnych dziewięciu prób poszukiwań zainteresowanych jej wynajęciem postanowił uruchomić ją na swój rachunek. Nawet gdy kriokomora nie pracowała MOSiR musiał płacić ok 1500 zł miesięcznie. - Ściągnęliśmy serwis, uzupełniliśmy gaz, nasi konserwatorzy zostali przeszkoleni w zakresie obsługi i w związku z kriokomorą zatrudniamy lekarza i fizykoterapeutę, którzy będą czuwać od strony medycznej nad naszymi klientami – mówi Sławomir Grygo dyrektor łomżyńskiego MOSiR-u. - Właśnie rozpoczynamy nabór chętnych na marcowy turnus.

Komora kriogeniczna jest najnowszym rozwiązaniem z dziedziny medycyny fizykalnej – leczenia skrajnie niskimi temperaturami. Może do niej wejść każdy, bez względu na to czy jest chory czy zdrowy. Leczenie temperaturą do minus 140 stopni działa terapeutycznie ogólnie na cały ustrój człowieka. Ma zarówno działanie profilaktyczne, jak i lecznicze. 
- Przyjmuje się jednak górną granicę wieku na poziomie 65 lat, również dzieci w wieku od 10 lat mogą korzystać z tych zabiegów i dlatego właśnie osoby w tym wieku będą wpuszczane do łomżyńskiej kriokomory – mówi dyrektor Grygo dodając, że pierwsze próbne wejście zawsze kontrolowane będzie przez wykwalifikowanego lekarza oraz fizjoterapeutę.
I właśnie ze względu na konieczną „opiekę medyczną” władze miasta liczyły, że kriokomorę będzie chciała prowadzić jakaś placówka medyczna. Były nawet rozmowy ze szpitalem, ale ostatecznie wszystkie, podobnie jak ogłaszane otwarte przetargi na oddanie kriokomory w dzierżawę kończyły się niczym.  
- Pewnie dlatego, że to żaden biznes – przyznaje Sławomir Grygo. 
Ale niedziałająca kriokomora, to dla MOSiR też koszty. Zgodnie z umową trzeba było płacić 1.350zł netto miesięcznie za dzierżawę zbiornika na ciekły azot. 

W najbliższą środę planowane jest próbne uruchomienie kriokomory. Później będzie można już korzystać z lodowych zabiegów. 
- Zabiegi mają odbywać się w systemie turnusowym, zaś pierwszy z nich został zaplanowany na marzec 2013 r – podał MOSiR. 
Turnus obejmuje 10 zabiegów, zaś jego koszt wynosi 180 zł. Grupa na turnus musi liczyć minimum 15 osób. Natomiast cena jednorazowego zabiegu ma wynieść 20 zł. Zgłoszenia osób, które już od marca  chciałyby korzystać z kriokomory przyjmowane są pod numerami telefonów: 86 215 06 05 - Biuro MOSiR Łomża oraz 86 218 06 92 - Pływalnia Miejska nr 2 w Łomży. Zapisywać się można również osobiście w recepcji Pływalni Miejskiej nr 2.

200829104429.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę