Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 03 października 2023 napisz DONOS@

Szpital dopłaci pielegniarkom

Ponad pół miliona pielęgniarkom i blisko 150 tysięcy innym grupom zawodowym – tyle musi wypłacić szpital w Łomży swoim pracownikom. To pieniądze należne im z tytułu wzrostu kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia w 2011 roku. Na konieczność wypłaty tych środków dyrekcji szpitala uwagę, po kontroli w placówce, zwróciła Państwowa Inspekcja Pracy. - Pieniądze pracownikom będą wypłacone w pięciu miesięcznych ratach – mówi Marian Jaszewski dyrektor szpitala dodając, że pieniądze i tak byłyby wypłacone, ale szpital czekał na końcowe rozliczenie kontraktu z NFZ.

Zgodnie z ustaleniami PIP z tytułu wzrostu kontraktu z NFZ-em w 2011 roku w stosunku do 2010 roku łomżyński szpitala na wzrost wynagrodzeń pracowników powinien przeznaczyć około 676 tys złotych. 75% tej kwoty – czyli ponad 507 tysięcy złotych powinny otrzymać pielęgniarki. Do września tego roku, czyli do czasu kontroli PIP-u pieniędzy tych pracownikom szpitala jednak nie wypłacono.   
Dyrektor Jaszewski mówi, że wypłaty należnych pracownikom pieniędzy już się rozpoczęły.
- Podjąłem decyzję, że pieniądze będą wypłacone w pięciu miesięcznych ratach wraz z bieżącymi pensjami – mówi Marian Jaszewski.
Jak tłumaczy pieniądze będą w ratach bo szpitala nie stać na jednorazowy wydatek w takiej wysokości. Kwota ponad 600 tysięcy złotych to miesięczne wydatki szpitala na leki. 

Dodajmy, że w łomżyńskim szpitalu pracuje ponad 1130 osób, przy czym 1006 we wrześniu tego roku było zatrudnionych w ramach stosunku pracy.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę