Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 07 marca 2021 napisz DONOS@

Kobieta pokieruje łomżyńskim pogotowiem

Hanna Waniewska ma zostać nowym dyrektorem Pogotowia Ratunkowego w Łomży. Informację tę przekazał wicemarszałek województwa Cezary Cieślukowski (PO), który stał na czele komisji konkursowej. - Tę kandydaturę poparła większość członków komisji – mówił Cieślikowski, dodając, że do konkursu zgłosiło się 7 chętnych.

Jeden z kandydatów na dyrektora pogotowia jeszcze przed dzisiejszym posiedzeniem komisji  pisemnie wycofał się kandydowania. Z szóstki pozostałych dwóch miało odpaść z przyczyn formalnych. Po przesłuchaniu pozostałych kandydatów, z 7 członków komisji konkursowej Hannę Waniewską poparło 5. Wygrała m.in. z dotychczasowym zastępcą dyrektora pogotowia.  

Hanna Waniewska nie jest lekarzem, ale pracowała Narodowym Funduszu Zdrowia, a ostatnio w łomżyńskim szpitalu. Jest działaczką Platformy Obywatelskiej - od kilku lat szefuje Kołu nr 5 PO w Łomży i jest członkiem Rady Regionu PO w Białymstoku.

Przypomnijmy konkurs na dyrektora łomżyńskiego pogotowia trzeba było ogłosić, bo kilka tygodni temu zarząd województwa, na wniosek Centralnego Biura Antykorupcyjnego, odwołał dotychczasowego dyrektora. CBA zarzuciło mu, że złamał z art. 4 pkt 6 ustawy antykorupcyjnej, bo  jako lekarz prowadził działalność gospodarczą, czyli praktykę lekarską.

200829104429.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę