Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 15 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Szpital w Łomży unowocześniany

Cztery stoły operacyjne i tyle samo nowoczesnych zestawów do znieczulenia pacjentów oraz lamp operacyjnych pojawiło się na wyposażeniu bloku operacyjnego łomżyńskiego szpitala. - To pierwsze tak duże zakupy od 1997 roku i rzeczy, które były już praktycznie niezbędne do wymiany – mówił ordynator Bogdan Szumski, dziękując władzom województwa za finansowe wsparcie z kasy samorządu i funduszy unijnych. Urządzenia na blok operacyjny kosztowały około 1,8 mln zł. Jeszcze więcej pieniędzy - 2,5 mln zł – z tych samych środków, wydano na nowoczesne urządzenia do działu higieny szpitalnej. - Codziennie przygotowujemy kilkaset kilogramów materiału jałowego bez których w szpitalu żaden zabieg by się nie mógł odbyć – mówiła szefowa sterylizatorni Magda Ostaszewska.

Zakupiono do szpitala urządzenia są wysokiej - co najmniej europejskiej jeśli nie światowej – klasy.
- Wystarczą na kilkanaście lat, zapewniają bezpieczeństwo pacjentom – oceniał dr Szumski, dodając, że rocznie na bloku operacyjnym łomżyńskiego szpitala wykonuje się około 6 tysięcy znieczuleń i zabiegów.
Nowoczesne urządzenia już pracują, ale zarówno na blok operacyjny jak i do sterylizatorni zaproszeni na dzisiejsze otwarcie goście nie mogli wejść właśnie ze względu na to, że urządzenia są wykorzystywane, tłumaczył obecnym Jan Bajno, zastępca dyrektora szpitala. 

Cezary Cieślukowski, wicemarszałek województwa odpowiedzialny za ochronę zdrowia, ciesząc się z ukończenia wyposażania tych oddziałów zapowiedział kolejne nakłady na modernizacje łomżyńskiego szpitala. Mówił, że to szpital „specjalnej troski” i że w przyszłym roku ma otrzymać na inwestycje od samorządu województwa i z funduszy unijnych ponad 10 mln zł. Zapowiedział, że będzie kontynuowana termomodernizacja szpitala, ale będą także prace na oddziałach m.in. na  noworodkowym i ginekologiczno-położniczym. 

Jacek Piorunek, pochodzący z Łomży członek zarządu województwa, podziękował Cieślikowskiemu za „niezwykłą aktywność w tym co się dzieje w ochronie zdrowia” i chwalił go, że po raz pierwszy od wielu lat udało się powstrzymać gwałtowne narastanie zadłużeń szpitali.
- Być może za dwa lata szpitale wojewódzkie będą się już bilansować – mówił Piorunek, podkreślając że to także dzięki ogromnym nakładom na inwestycje w unowocześnianie i modernizację należących do samorządu województwa szpitali. 

Z kolei prezydent Mieczysław Czerniawski dziękując władzom województwa za nakłady na łomżyński szpital zapowiedział, że niebawem przekaże szpitalowi dotację 50 tys zł na zakup kolonoskop „aby te badania, które w szpitalu przestano wykonywać, mogły powrócić”.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę