Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 06 marca 2021 napisz DONOS@

ZNP WŚRÓD MECENASÓW MŁODYCH ARTYSTÓW!!!

W dniu 26.10.2012 w Szkole Podstawowej im. Hanki Bielickiej w Sławcu odbyła się Gala Finałowa III EDYCJI POWIATOWEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO „HANKA BIELICKA W OCZACH DZIECI”. Data Gali nie była przypadkowa. W tym dniu Szkoła obchodziła drugą rocznicę nadania imienia oraz sztandaru, a 9 listopada przypada 97 rocznica urodzin Pani Hanki Bielickiej.

Honorowym patronatem konkurs objęli: Starosta Łomżyński, Prezydent Miasta Łomża oraz Burmistrz Nowogrodu.

Mecenat nad konkursem sprawowali fundując laureatom cenne nagrody książkowe: Starosta Łomżyński, Prezydent Miasta Łomża, Wójt Gminy Łomża, Burmistrz Nowogrodu, Związek Nauczycielstwa Polskiego Oddział w Łomży, Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Łomżyńskiej, Kredyt Bank Oddział w Łomży, Nadleśnictwo Nowogród, Bank Spółdzielczy w Łomży Oddział Nowogród oraz Pani Wanda Wałkuska.

Galę finałową, oprócz mecenatów, zaszczycili swoją obecnością: Pani Joanna Manianin, która przez ponad dwanaście lat prowadziła dom Hanki Bielickiej w kamienicy przy ul. Śniadeckich w Warszawie, Lech Kołakowski poseł ziemi łomżyńskiej oraz Ks. Kan. Andrzej Godlewski - Proboszcz parafii pw. Krzyża Świętego w Łomży, gdzie w Centrum Katolickim im. Jana Pawła II znajduje się salonik Hanki Bielickiej.

Formuła konkursu polegała na stworzeniu pracy plastycznej zainspirowanej postacią sławnej łomżynianki. Regulamin przewidywał, że prace będą oceniane w trzech kategoriach wiekowych: przedszkola, klasy I - III, klasy IV – VI. Na konkurs wpłynęło 211 prac plastycznych we wszystkich kategoriach, komisja nagrodziła 111 prac.

Na uroczystość przybyli młodzi artyści z całego Powiatu Łomżyńskiego wraz z nauczycielami i opiekunami. Powitała ich Pani Dyrektor Szkoły Podstawowej w Sławcu. Następnie wszyscy wysłuchali koncertu łomżyńskiej kapeli „MAKI”. Kapela przygotowała repertuar związany z postacią Hanki Bielickiej.

Po koncercie, pod kapeluszem i przy portrecie Pani Hani bardzo ciepło wspominała ją Joanna Manianin.

Następnie nagrody i dyplomy nagrodzonym uczniom oraz podziękowania ich opiekunom wręczali: Lech Kołakowski poseł ziemi łomżyńskiej Starosta Łomżyński Pan Lech Marek Szabłowski, Wójt Gminy Łomża Pan Jacek Nowakowski, Burmistrz Nowogrodu Pan Józef Piątek, Pan Wawrzyniec Kłosiński W-ce Prezes Zarządu Głównego Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Łomżyńskiej jednocześnie przedstawiciel Prezydenta Miasta Łomży, Ks. Kan. Andrzej Godlewski - Proboszcz parafii pw. Krzyża Świętego w Łomży, Pani Katarzyna Raciborska Dyrektor Kredyt Banku Oddział w Łomży, Prezes Oddziału ZNP w Łomży Pani Aleutyna Kołos, Dyrektor Banku Spółdzielczego w Łomży – Oddział Nowogród Pan Krzysztof Waniewski oraz Pani Marta Sulkowska Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Hanki Bielickiej w Sławcu.

Pierwsze miejsce w kategorii przedszkoli zajęły: Nikola Dołęga z PP nr 9 w Łomży, Kornelia Boryszewska i Igor Karwowski z oddziału przedszkolnego w Podgórzu, Aleksandra Zaręba z PP nr 15 w Łomży i Magdalena Sroczyńska z PP nr 4 w Łomży.

W kategorii klas I- III zwycięstwo przypadło Łukaszowi Karwowskiemu i Roksanie Smugarzewskiej z SP nr 2 w Łomży, Julii Krynickiej z SP nr 4 w Łomży oraz Alanowi Baczewskiemu i Roksanie Puchalskiej z SP w Podgórzu.

Laureatami pierwszego miejsca w kategorii klas IV- VI zostały: Natalia Wiktorzak i Natalia Kopeć z SP w Miastkowie, Agnieszka Szymańska z SP w Pniewie i Manuela Gadomska z SP nr 4 w Łomży.

Na zakończenie prawie dwugodzinnej uroczystości, przy pysznych wypiekach przygotowanych przez rodziców, wszyscy z zachwytem oglądali wystawę nagrodzonych i wyróżnionych prac plastycznych podziwiając talent i inwencję twórczą ich autorów.

Z wielką przyjemnością gościliśmy u nas uczniów przedszkoli i szkół podstawowych Powiatu Łomżyńskiego. Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu, a laureatom i wyróżnionym gratulujemy szczególnie gorąco. Cieszymy się bardzo, że z takim zaangażowaniem wzięli udział w konkursie i życzymy im dalszych sukcesów! Nauczycielom i instruktorom życzymy sukcesów na polu edukacji artystycznej. Serdecznie dziękujemy sponsorom.

Mamy nadzieję, że spotkamy się ponownie w 2013 roku.

Organizatorzy konkursu: Jadwiga Sosnowska, Jacek Sokołowski nauczyciele Szkoły Podstawowej im. Hanki Bielickiej w Sławcu.

JS@JS

FOT. SP w Sławcu

 

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Zarząd Oddziału
cz, 01 listopada 2012 09:25
Data ostatniej edycji: cz, 01 listopada 2012 09:43:51

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę