Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 05 marca 2021 napisz DONOS@

400 mln zł w pół roku

Mimo trudnej sytuacji w branży mleczarskiej, OSM Piątnica zakończyła pierwsze półrocze 2012 roku dobrymi wynikami finansowymi. Sprzedaż jej produktów osiągnęła 400 mln zł, czyli o 17,5% więcej niż w tym samym okresie przed rokiem. - W maju tego roku po raz pierwszy w historii firmy miesięczna sprzedaż produktów przekroczyła 70 mln zł - poinformował Tomasz Głasek, kierownik Działu Handlu OSM Piątnica.

W pierwszym półroczu 2012 r. OSM Piątnica skupiła od rolników 154 218 tysięcy litrów mleka. Cena mleka kształtowała się na poziomie 1,51 zł za 1 litr. 
-W tym czasie Piątnica, jako jedna z nielicznych spółdzielni mleczarskich, utrzymała ceny na tym samym poziomie – zauważa Tomasz Głasek. 
Spółdzielnia z Piątnicy niezmiennie od 12 lat jest pod tym względem liderem, płacąc rolnikom najwyższą cenę w Polsce za dostarczany surowiec. 

Inwestują w przyszłość
Warto przypomnieć, że z końcem marca 2011 r. nastąpiło połączenie Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Piątnicy z sąsiednią Spółdzielnią Mleczarską „Ostrołęka”. Stabilna sytuacja finansowa pozwala OSM Piątnica realizować inwestycje związane z rozbudową i modernizacją obu zakładów. W ostatnich dniach września zakończono kolejny etap rozbudowy oczyszczalni ścieków w Piątnicy. Od początku roku trwa tu też budowa nowych hal produkcyjnych i magazynowych o łącznej powierzchni ponad 11 000 m2. Obiekty zostaną wyposażone m.in. w najnowocześniejsze na świecie urządzenia do produkcji różnego rodzaju serów twarogowych oraz mlecznych napojów fermentowanych. Równocześnie, w zakładzie w Ostrołęce powstaje hala do rozlewu świeżego mleka, w której w I kwartale 2013 roku planowane jest uruchomienie produkcji mleka w ergonomicznych opakowaniach o wysokiej barierowości dla światła – szczególnie zalecanych w przypadku mleka świeżego.

210305125821.png
cz
śr, 17 października 2012 08:49
Data ostatniej edycji: cz, 18 października 2012 15:01:07

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę