Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 30 września 2023 napisz DONOS@

X Jubileuszowy Wojewódzki Turniej Brydża Sportowego Nauczycieli

Już po raz dziesiąty w siedzibie Związku Nauczycielstwa Polskiego w Łomży odbyły się zmagania pasjonatów gry w brydża sportowego. Organizatorem turnieju był tradycyjnie Zarząd Oddziału ZNP i działająca przy nim Sekcja Brydża Sportowego. Tegoroczny turniej miał jubileuszowy charakter, świętujemy właśnie 10-lecie turniejów brydżowych.

Pomysł turnieju zaproponował Pan Mieczysław Jarząbek wraz z Kol. Aleutyną Kołos Prezesem Oddziału ZNP organizując w 2003 roku I Wojewódzki Turniej pod patronatem Prezesa Okręgu Podlaskiego ZNP. Pan Jarząbek od wielu lat prowadził Sekcję Brydża Sportowego przy Oddziale ZNP w Łomży. Umiał skupić wokół siebie nauczycieli zafascynowanych tym sportem, organizował cotygodniowe czwartkowe spotkania brydżystów w Klubie Nauczyciela na ul. Sadowej 2.

Ideę turnieju zapoczątkowaną 10 lat temu kontynuuje Kol. Prezes Oddziału ZNP w Łomży – Aleutyna Kołos i Kol. Adam Myśliwiec -  przewodniczący Sekcji Brydża Sportowego ZNP w Łomży, a łomżyński turniej wpisał się na stałe w kalendarz imprez brydżowych zyskując coraz więcej zwolenników. Zmieniała się także jego formuła, w ciągu ostatnich lat walczono o Puchar Prezesa Oddziału ZNP w Łomży, a głównym sponsorem były Warsztaty Zespołu Szkół CKR w Marianowie. Początkowo był przeznaczony dla nauczycieli i pracowników oświaty, a warunkiem koniecznym była obecność przynajmniej jednego przedstawiciela jej w każdej konkurującej parze. X Wojewódzki Turniej Brydża Sportowego Nauczycieli ma charakter otwarty.

W dniu 14 października 2012 roku do walki o puchary stanęło 18 par graczy, wśród których byli reprezentanci Białegostoku, Bielska Podlaskiego, Piszu, Przasnysza, Zambrowa  oraz liczna grupa brydżystów z Łomży. Znamienny jest udział w Turnieju seniorów, którzy począwszy od 2003 roku regularnie przybywają na brydża do Łomży, m.in. Pana Romana Święckiego, Zygmunta Cichockiego, Eugeniusza Nalewajko czy też Pani Ireny Wagnerowej. Po raz pierwszy w naszym Turnieju wzięli udział przedstawiciele młodego pokolenia. Na zaproszenie odpowiedziała młodzież działająca w Kole Brydżowym w I Liceum Ogólnokształcącym w Łomży, która przybyła wraz z opiekunem Panią Grażyną Czaplicką. Nad prawidłowością przebiegu turnieju czuwał jak zawsze sędzia Grzegorz Zalewski. Wyjątkowo serdecznie został powitany Pan Piotr Latała – Prezes Podlaskiego Związku Brydża Sportowego, który zaszczycił nas swoją obecnością. Wśród zaproszonych gości byli przedstawiciele Zarządu Okręgu Podlaskiego ZNP: Kol. Wojciech Karwowski – Przewodniczący Okręgowej Komisji Rewizyjnej oraz Kol. Wiesław Nowak – członek Prezydium Zarządu Okręgu Podlaskiego ZNP w Białymstoku. Nad całością imprezy bacznie czuwała Kol. Prezes Oddziału Aleutyna Kołos oraz wiceprezesi– Kol. Ewa Chludzińska i Jacek Sokołowski, a także Kol. Katarzyna Sokołowska – członek ZNP.

Niezwykła atmosfera gry oraz skupienie zawodników znakomicie korespondowały z wystrojem sali, gdyż po raz pierwszy turniej odbywał się w nowoczesnej Sali Konferencyjnej, dawnym Klubie Nauczyciela wyremontowanym w 2011 roku staraniem Zarządu Oddziału ZNP w Łomży.

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe koszulki z logo ZNP, a zwycięzcy puchary, nagrody i dyplomy. I miejsce zajęła para Jarzy Cichowski i Jan Domański z Przasnysza, II nagrodę otrzymali Jarosław Pogorzelski i Cezary Reszeć z Zambrowa, na III pozycji uplasowali się Stanisław Czarzasty i Jerzy Plichtowicz także z Przasnysza. Najlepszą parą łomżyńską okazał się duet Jacek Pióro i Adam Wszeborowski. Nagrodą obdarowana zastała także para mieszana, czyli Jolanta i Lech Liberadzcy. Uhonorowano młodzież, która również otrzymała upominki.

Na zakończenie turnieju na sportowców czekał pyszny bigos, przy którym rozgorzały dyskusje, a uwagom nie było końca.

Ewa Chludzińska

Dodał:JS

 

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Zarząd Oddziału
nie, 14 października 2012 20:08
Data ostatniej edycji: pt, 31 października 2014 12:39:00

 












 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę