Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 26 września 2023 napisz DONOS@

Szpital wygrał w sądzie z NFZ-etem

Główne zdjęcie
Szpital w Grajewie

Grajewski szpital wygrał przed sądem 930 tysięcy złotych za świadczenia ponadlimitowe wykonywane w 2009 roku. Pieniądze ma mu wypłacić białostocki oddział Narodowego Funduszu Zdrowia. Wyrok w tej sprawie wydał dzisiaj Sąd Apelacyjny w Białymstoku podnosząc niemal trzykrotnie kwotę zasądzoną przez sąd pierwszej instancji. Wyrok jest już prawomocny.

Szpital w Grajewie jest pierwszą placówką, która zdecydowała się na sądowa walkę z NFZ-em o pieniądze za nadwykonania czyli wykonane w szpitalu zabiegi ponad limit zakontraktowany przez Fundusz na 2009 rok. Pozew szpitala dotyczył wypłaty 1,4 mln zł. Zdaniem sądu roszczenia  szpitala były w większości zasadne bo pieniądze o jakie walczył faktycznie dotyczyły wykonanych ponad limit świadczeń ratujących zdrowie i życie pacjentów.
Jak podaje PAP z orzeczenia zadowolony był dyrektor grajewskiego szpitala Grzegorz Dembski. 
- Fundusz nie może postępować w ten sposób, że nie płaci za leczenie pacjentów, którzy wymagają tego leczenia. Mamy pełne prawo do tego, żeby nawet po wyczerpaniu limitów leczyć pacjenta, a nie wysłać go na bruk - mówił Dembski.

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę