Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 23 września 2023 napisz DONOS@

Szpitale na minusie, ale mniejszym...

Poprawia się sytuacja finansowa szpitali w regionie. Z danych, które przekazano radnym województwa wynika, że za pierwsze półrocze łączna strata 16 podległych samorządowi województwa szpitali wyniosła ponad 13,5 mln zł, podczas gdy po pierwszych 6 miesiącach ubiegłego roku wynosiła prawie 30,5 mln zł. Szpital wojewódzki w Łomży zmniejszył stratę z 7 do 2,6 mln zł.

Największe zadłużenie w dalszym ciągu generują trzy duże szpitale wojewódzkie w Białymstoku, Suwałkach i Łomży, oraz  szpital w Choroszczy.
- W 2012 roku po raz pierwszy szpitale wyhamowały dotychczas stałą tendencję wzrostu kosztów – mówił radnym Sejmiku odpowiedzialny za służbę zdrowia członek zarządu województwa Cezary Cieślukowski. 
Niektórzy radni sejmiku wyrażali obawy czy aby zbytnia oszczędność nie wpływa na pogorszenie jakości opieki zdrowotnej świadczonej na rzecz mieszkańców. 
- Trzeba się dobrze zastanowić aby ograniczając koszty nie ograniczać dostępność do służby zdrowia – mówił radny Marek Olbryś zaznaczając, że już dziś wielu pacjentów na zabieg, albo specjalistyczną poradę lekarską musi czekać po kilka miesięcy.

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę