Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 07 marca 2021 napisz DONOS@

Prezes ZNP w Polskim Radiu o czasie pracy nauczycieli

„Emocjonalne” - tak rozmowy między resortem edukacji, samorządowcami i związkowcami ws. ewentualnych zmian w Karcie Nauczyciela określił szef ZNP Sławomir Broniarz, gość „Sygnałów Dnia” 10 sierpnia 2012 r..

Zdaniem prezesa ZNP, ustawa Karta Nauczyciela nie daje w żadnym przypadku samorządowcom możliwości ustalania kwestii czasowych. Dodał, że dzisiaj nie jest fizycznie możliwe, wykonywanie wszelkich czynności wynikających z Karty Nauczyciela tylko i wyłącznie w murach szkolnych.

Gość radiowej Jedynki zwrócił uwagę na fakt, że nauczycielem jest się przez 24 godziny na dobę. - Nie możemy o godz. 17 powiedzieć „skończyłem pracę i przestaję być nauczycielem” - podkreślał. - Nie możemy powiesić na drzwiach kartki „zaraz wracam”.

Jego zdaniem, dyskusja o czasie pracy nauczyciela powinna być podjęta, gdy zakończy się badanie czasu pracy. - To powinno ostudzić zapędy i emocje niektórych przedstawicieli samorządu terytorialnego, którzy u kogoś widzą słomkę w oku, a w swoim belki nie dostrzegają – podsumował w Polskim Radiu prezes ZNP.

Źródło: Jedynka Polskie Radio

Dodał: JS

Zarząd Oddziału
pt, 10 sierpnia 2012 16:48
Data ostatniej edycji: pt, 10 sierpnia 2012 16:52:11

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę