Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 16 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Nauczyciel Roku 2012

MEN i tygodnik „Głos Nauczycielski" zapraszają do udziału w 11. edycji konkursu! To jedyny taki konkurs w Polsce, podczas którego nagradzani są najlepsi z najlepszych, wyjątkowi nauczyciele na szóstkę z plusem! Finał konkursu odbędzie się 15 października 2012 r. na Zamku Królewskim w Warszawie z udziałem oświatowych osobistości.

Zgłoszenia

Uczestnikiem Konkursu może być każdy nauczyciel zatrudniony w przedszkolu, gimnazjum, szkole podstawowej, ponadgimnazjalnej lub innej placówce oświatowej na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej, jak również nauczyciele działający poza granicami kraju na rzecz Polonii. Kandydatów do tytułu mogą zgłaszać inni nauczyciele, dyrektorzy szkół lub placówek oświatowych, rodzice uczniów, sami uczniowie, przedstawiciele organów prowadzących lub nadzorujących szkoły i placówki oświatowe, związki zawodowe, przedstawiciele instytucji i organizacji współpracujących ze szkołą lub placówką oświatową. Można też zgłosić samego siebie!

Wystarczy wypełnić wniosek konkursowy dostępny na łamach „Głosu Nauczycielskiego" i na stronie internetowej www.glos.pl dołączyć do niego krótkie uzasadnienie i przesłać na adres redakcji („Głos Nauczycielski", ul. J. Smulikowskiego 6/8, 00-389 Warszawa, koniecznie z dopiskiem „Nauczyciel Roku 2012"). Zgłoszenia można przesyłać do 14 września br.

Wyjątkowy konkurs

Niezwykłość Konkursu polega na tym, że udaje się włączać w naszą inicjatywę wiele wybitnych osobistości ze świata nauki i polityki. Szczycimy się, że Konkurs jednoczy wokół edukacji ludzi o różnych poglądach, dowodząc, że o szkole i nauczycielach można rozmawiać ponad podziałami. Nauczyciel Roku to jedyna taka inicjatywa, w której Ministerstwo Edukacji Narodowej występuje w roli współorganizatora. I to niezmiennie od 11 lat.

Tegoroczny finał zbiega się z jubileuszem tygodnika „Głos Nauczycielski", który obchodzi 95-lecie. Uroczyste rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 15 października na Gali Finałowej na Zamku Królewskim w Warszawie, która jest niepowtarzalnym wydarzeniem; w edukacyjnym środowisku nazywanym Galą Nauczycielskich Oscarów. Bierze w niej udział wielu wybitnych gości, ale przede wszystkim Szczęśliwa Trzynastka finalistów. Spośród nich, jedna osoba zostaje Nauczycielem Roku! Od kilku lat podczas Gali Finałowej wręczane są też statuetki „Przyjaciela Szkoły". „Przyjaciółmi Szkoły" są już m.in.: o. Jan Góra, Jurek Owsiak, Janina Ochojska, Anna Dymna, Jasiek Mela i Marek Kamiński, prof. Jerzy Bralczyk.

Finaliści

Rokrocznie jury, pod przewodnictwem prof. Stefana M. Kwiatkowskiego, wiceprzewodniczącego Komitetu Nauk Pedagogicznych PAN - zgodnie z Regulaminem - wybiera trzynastkę finalistów. Jedna osoba spośród nich otrzymuje tytuł Nauczyciela Roku, dwie inne - wyróżnienia, a pozostała dziesiątka - zostaje Nominowana do tytułu Nauczyciel Roku.

Tradycyjnie, głównym trofeum dla Nauczyciela Roku jest Nagroda Ministra Edukacji Narodowej. Są też nagrody fundowane dla nauczycieli i ich szkół przez zaprzyjaźnione z Konkursem firmy. Bo doceniamy nie tylko nauczycieli, ale także szkoły, w których pracują Nominowani, przyznając im status „Szkół na medal".

Więcej informacji na http://www.glos.pl/nauczycielroku

 Dodał: JS

Zarząd Oddziału
so, 21 lipca 2012 12:41
Data ostatniej edycji: so, 21 lipca 2012 13:02:05

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę