Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 08 grudnia 2023 napisz DONOS@

Rozmowy o Karcie w MEN!!!

Ważne informacje!!!

27 czerwca 2012 r. wiceminister edukacji narodowej Maciej Jakubowski poinformował, że rozpoczną się rozmowy o Karcie Nauczyciela. Do pierwszego spotkania ma dojść na początku lipca.

- Rozpoczynamy rozmowy ze związkami zawodowymi i stroną samorządową dotyczące Karty nauczyciela – powiedział. - Otrzymaliśmy kilka odmiennych stanowisk dotyczących zmian w Karcie nauczyciela. Wszystkie je analizujemy. Żadne decyzje nie zostały jeszcze podjęte.

Wiceminister Jakubowski odniósł się również do zapowiedzianej przez Związek Nauczycielstwa Polskiego akcji protestacyjnej. - Mam nadzieję że dojdziemy do kompromisu. Jest kilka obszarów, na których porozumienie jest możliwe, choćby w zakresie urlopów dla poratowania zdrowia - przyznał wiceminister Jakubowski.

Tego samego dnia, w siedzibie ZG ZNP odbyła się konferencja prasowa, podczas której prezes ZNP Sławomir Broniarz przedstawił ostateczne wyniki sondażu ws. ewentualnej akcji protestacyjnej pracowników oświaty i przedstawił w tej sprawie Stanowisko Zarządu Głównego ZNP z 26 czerwca br. (więcej informacji – TUTAJ).

- Decyzję o ewentualnej akcji protestacyjnej Zarząd Główny ZNP podejmie wtedy, gdy samorządowe propozycje zmian w Karcie Nauczyciela lub ustawie oświatowej poparte zostaną przez rząd lub przyjmą formę projektu aktów prawnych – poinformował prezes ZNP.

Stanowisko ZG ZNP oraz wyniki sondażu kierownictwo Związku przedstawiło tuż po konferencji prasowej posłom z sejmowej komisji samorządu terytorialnego. Natomiast w lipcu związkowcy spotkają się z posłami z sejmowej komisji edukacji.

Zarząd Główny ZNP powołał także 26 czerwca specjalny Zespół doradczy ds. pragmatyki zawodowej. Pierwsze posiedzenie Zespołu odbędzie się już w poniedziałek, 2 lipca br.

 Dodał: JS

 

Zarząd Oddziału
so, 30 czerwca 2012 10:56
Data ostatniej edycji: so, 21 lipca 2012 13:03:29

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę