Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 27 września 2023 napisz DONOS@

Pfleiderer Grajewo w zmowie?

Postępowanie wszczęte przez Prezes UOKiK ma wyjaśnić czy producenci płyt wiórowych i pilśniowych zawarli porozumienie ograniczające konkurencję? Postępowanie antymonopolowe dotyczy porozumienia horyzontalnego jakie mieliby zawrzeć producenci płyt drewnopochodnych, spółkami: Kronospan Szczecinek, Kronospan Mielec, Pfleiderer Grajewo, Pfleiderer Prospan oraz Kronopol.

Porozumienia horyzontalne to jedna z form tzw. zmowy cenowej zawierane pomiędzy konkurentami. Takie porozumienia z zasady ograniczają konkurencję. Z informacji uzyskanych przez Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów, zgromadzonych m.in. podczas kontroli z przeszukaniem w siedzibach przedsiębiorców, wynika że mogli oni ustalać ze sobą ceny płyt wiórowych i pilśniowych, a także wbrew prawu, wymieniać informacje handlowe dotyczące warunków sprzedaży tych produktów.
Jak podaje Urząd ze względu na fakt, że praktyka może wywierać negatywny wpływ na handel pomiędzy państwami członkowskimi Unii Europejskiej, wszczęte postępowanie sprawdzi czy oprócz polskich, doszło również do złamania unijnych przepisów antymonopolowych.

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę