Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 05 czerwca 2023 napisz DONOS@

Dziesiątki milionów realnych złotych na „wirtualne zdrowie”

Blisko 62 mln zł ma kosztować „Podlaski System Informacyjny e-Zdrowie”. Większość pieniędzy (52 mln zł) na jego budowę, która ma zakończyć się w 2014 roku, będzie pochodziła z funduszy unijnych. Planowane jest zbudowanie Modułu Ruchu Chorych, Modułu Elektronicznej Dokumentacji Medycznej, Modułu części szarej sprawozdawczo – finansowej (zarządczy) oraz stworzenie vortalu, czyli internetowej strony pacjenta i lekarza.

Projekt realizowany będzie w partnerstwie, którego liderem jest Województwo Podlaskie zaś partnerami 10 jednostek samorządu terytorialnego i 28 podmiotów leczniczych. Wśród nich są także łomżyński Szpital Wojewódzki, Stacja Pogotowia Ratunkowego oraz Wojewódzki Ośrodek Profilaktyki i Terapii Uzależnień w Łomży. Jak przekazał  Jacek Piorunek członek zarządu Województwa Podlaskiego, przygotowując założenia projektu postawiono sobie cele takie jak:

  • ułatwienie dostępu obywateli do informacji z zakresu ochrony zdrowia,
  • poprawa efektywności systemu ochrony zdrowia w zakresie elektronicznego obiegu dokumentacji,
  • unowocześnienie systemu informacji medycznej w celu analizy zapotrzebowania na realizowane świadczenia zdrowotne
  • praktyczna realizacja budowy rozwiązań IT w ochronie zdrowia.

Narzędzia udostępnione w ramach budowanego systemu służyły będą między innymi komunikacji między pacjentem, a usługodawcami z branży opieki zdrowotnej, przekazywaniu danych pomiędzy poszczególnymi instytucjami oraz bezpośrednim kontaktom zarówno między pacjentami, jak i pracownikami służby zdrowia.

Jak podkreśla Piorunek w ramach realizacji projektu łomżyńskie placówki otrzymają systemy i sprzęt o wartości niemal 6 mln zł. Najwięcej trafi do Szpitala Wojewódzkiego w Łomży. Łączna wartość projektu w części partnera wynosi ponad 3,3 mln zł. W przypadku Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Łomży to 1,174 mln zł, a Wojewódzkiego Ośrodka Profilaktyki i Terapii Uzależnień w Łomży – 1,363 mln zł.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę